Інформаційний портал

Олександрійщини

У всі часи професія листоноші була дуже потрібною суспільству. Не втрачає вона своєї актуальності й у наш час. Незважаючи на складнощі даної професії, зокрема, мізерну заробітну плату та значний обсяг роботи, представники цієї професії вчасно доставляють листи, періодику та грошові виплати адресатам. Особливою специфікою вирізняється робота сільських листонош.


Надія Анатоліївна Кравець проживає в Попельнастому. У своєму житті жінці довелося працювати й телятницею, і кухарем, а останні сім років вона трудиться в рідному селі листоношею.

Розповідає, що якось одного разу залишилася без роботи. А від своєї односельчанки, листоноші Надії Крючевої довідалася, що жінка шукає собі заміну, адже збирається на заслужений відпочинок. Так навесні 2013 року розпочалася нова сторінка біографії Надії Кравець.

-При мені в нашій організації пройшло три етапи скорочення. З колективу, у якому я почала працювати, нині залишилася я одна. Сьогодні Попельнастівське відділення зв’язку очолює Зінаїда Коробчук, а листоношею, крім мене, ще працює Світлана Євдокимова. Робота в нас, листонош, не з легких. Особисто я обслуговую 185 дворів, так звану четверту ділянку, а це вулиці Шевченка, Таврійська, Лесі Українки, Жовтоводська, Південна. Здійснюю виплату пенсій, соціальних допомог. Також доставляю періодичні видання, кореспонденцію, посилки. Можу сказати, що протягом останніх років кількість листів, які надходять адресатам — установам, організаціям,

не зменшилася, а от вітальні листівки, як це було багато років тому, сьогодні майже ніхто не пересилає. Наявність у людей мобільних телефонів дозволяє їм частіше спілкуватися один з одним та при нагоді вітати зі святами, — говорить Надія Кравець.

Моя співрозмовниця зазначає, що зазвичай газети, журнали виписують представники старшого покоління. Найбільш популярними є «Сільський вісник», «Сільське життя плюс», «Діалог», «Олександрійський тиждень», «Життя й історії», «Газета для жінок». Що стосується журналів, які полюбляють читати сільські жителі, то до цього переліку належать «Смайл», «Кузя», «В гостях у казки», «Колобочок», «Колосок», «Люблю готовить».

Сумка Надії Кравець завжди переповнена та тяжіє до землі. А все тому, що крім листів, газет та журналів листоноша навантажена супутніми товарами, які реалізує «Укрпошта». А це й товари господарчої групи: мило, пральні порошки, і продукти харчування — вермішель, олія, консерви, крупи, ковбаси, чаї. Жінка говорить, що на ділянці, яку вона обслуговує, проживає багато людей похилого віку, стан здоров’я яких не завжди дозволяє їм відвідувати місцеві магазини. Тож своєрідним порятунком для таких людей є продукція, яку приносить до їхніх домівок листоноша. Наприклад, якщо це продукти, які мають короткий термін зберігання, такі, як ковбаса, сир, то жителі Попельнастого замовляють їх у листоноші заздалегідь і в невеликій кількості.

Значно полегшує роботу листоноші велосипед, з допомогою, якого вона має змогу не лише швидше пересуватися, а й зменшити фізичне навантаження, яке лягає на плечі жінки.

-Офіційно я працюю тричі на тиждень, але роботи багато, а світловий день короткий. Тож доводиться ходити до адресатів і у свій вихідний день, якщо не встигаю своєчасно рознести пенсії, соцвиплати чи періодику. Ми сідаємо із чоловіком на мотоцикл, чи мотоблок і їдемо вулицями Попельнастого. Скажімо, поки я виплачую адресатам пенсії, він розносить попід дворами газети, журнали, — зазначає Надія Кравець.

Говорячи про специфіку роботи та про будні сільського листоноші, моя співрозмовниця наголошує, що приміщення, а це три кімнати, у яких знаходиться місцеве відділення поштового зв’язку, та умови праці там давно потребували значного поліпшення. Але від керівництва центрального офісу «Укрпошти», який знаходиться в Києві, на ці цілі не виділялося жодної копійки.

Однак протягом останніх двох років ситуація докорінно змінилася — у приміщенні було проведено ремонтні роботи, встановлено парове опалення, завдяки чому працювати місцевим поштовикам стало комфортно та затишно.

Втілити все це в життя зміг голова Попельнастівської ОТГ Олег Волянський, який віднайшов у сільському бюджеті кошти на поліпшення умов праці працівників місцевого відділення поштового зв’язку. Адже, як мудрий, турботливий керівник села та житель Попельнастого, усвідомлював важливість функціонування пошти в сільській місцевості.

Що стосується заробітної плати Надії Кравець, то за весь обсяг виконаних робіт вона може отримати в місяць всього від 1700 до 2200 грн.

-Мені залишилося ще два роки до оформлення пенсії. Іншої роботи у селі немає, тож і вимушена я носити ці тяжкі сумки і в дощ, і в сніг, і за будь-якої іншої погоди від двору до двору, від вулиці до вулиці. Та й до людей, яких обслуговую за ці сім років я дуже звикла. Хто ж носитиме їм пошту, якщо я розрахуюся, – резюмувала Надія Кравець.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x