Інформаційний портал

Олександрійщини

У Нацбанку назвали причину зміцнення гривні

Зміцнення гривні у квітні відбулося завдяки рекордному притоку інвестицій в ОВДП.

Сприятлива ситуація на валютному ринку в Україні у квітні обумовлена високою пропозицією валюти завдяки рекордному припливу іноземних портфельних інвестицій в гривневі облігації внутрішньої держпозики.

Як йдеться в Макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України за квітень, завдяки цьому на валютному ринку України протягом більшої частини місяця переважав тренд зміцнення гривні.

У НБУ нагадали, що за місяць регулятор допомогою покупки валюти на міжбанківському валютному ринку поповнив міжнародні резерви на 300 мільйонів доларів.

Як повідомляв УНІАН, українська гривня за офіційним курсом Національного банку України за квітень зросла до долара США на 2,6% – до 26,49 гривні/долар.

Як повідомляється на сайті НБУ, за цей період гривня зросла до євро на 3,5% – до 29,49 гривні/євро. Згідно з наведеними даними, з початку року, за січень-квітень, гривня зросла до долара на 4,3%, до євро – на 7%. Державний бюджет України на 2019 рік заснований на прогнозному показнику курсу гривні до долара США до кінця року на рівні 29,4 гривні/долар.

Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, курс гривні до долара на кінець 2019 року становитиме близько 30 гривень/долар.