Інформаційний портал

Олександрійщини

В області 414 споживачів ін’єкційних наркотиків отримують замісну підтримувальну терапію

 

Про це йшлося під час засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при обласній державній адміністрації. На ньому, зокрема,  обговорили результати впровадження проекту замісної підтримувальної терапії за 2016-2018 роки, інформує сайт Кіровоградської ОДА.
Як зазначив Павло Сухий-Давлєтбаєв (менеджер з впровадження та розвитку замісної підтримувальної терапії від благодійної організації «Український інститут політики громадського здоров’я»),  замісну терапію наркозалежні отримують в обласному наркодиспансері, Олександрійському наркодиспансері, Світловодській ЦРЛ, Знам’янській міській лікарня імені А.В. Лисенка, Центрах первинної медико-санітарної допомоги № 1 та №2 (м. Кропивницький).
У планах – відкриття кабінету ЗПТ на базі Новоукраїнської ЦРЛ. Однак, у зв’язку з відсутністю вільних препаратів ЗПТ, відкриття кабінету затримується.
Також вивчається питання, щодо відкриття кабінету ЗПТ на базі Маловисківської ЦРЛ. Крім цього, 147 пацієнтів отримують препарати безпосередньо з ЛПЗ для прийому в амбулаторних умовах та 7 – в рамках стаціонару на дому.
На засіданні зазначалося, що замісна підтримувальна терапія є одним з ефективних видів медичної допомоги для споживачів ін’єкційних опіодних наркотиків. Вона, перш за все, забезпечує профілактику поширення ВІЛ/СНІД, вірусного гепатиту С, туберкульозу та інших соціально небезпечних хвороб серед представників цієї групи, так і серед всієї громади в цілому. ЗПТ дає змогу залежним споживачам відмовитися від ін’єкційного вживання опіоїдів.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення