Інформаційний портал

Олександрійщини

Дострокова пенсія повертається? Кому з жителів Олександрійщини може «поталанити»

Таку можливість матимуть механізатори, доярки, викладачі, медики… Усього близько сотні професій.

Працівники, які мають право на достроковий вихід на пенсію за вислугою років, зможуть оформити її, не чекаючи, поки їм виповниться 50-55 років, в залежності від професії, повідомляють на сайті «Сегодня». Це стало можливим, оскільки Конституційний суд (КС) визнав неконституційним ряд положень Закону “Про пенсійне забезпечення”.  Нагадаємо, ще у 2015 року депутати ввели віковий ценз в 50-55 років для тих, хто, працюючи за фахом, що веде до втрати працездатності і профпридатності, заробив право на дострокову пенсію. Таке рішення було прийняте для того, щоб скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду. Однак Конституційний суд вирішив, що це суперечить Конституції, позбавляє таких людей права на соцзахист, і скасував цю норму закону.

Та все ж фахівці занепокоєні таким рішенням суду. Кажуть, що в країні стане більше “дострокових” молодих пенсіонерів, у яких пенсії вище середніх, що призведе до ще більшого дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Екс-заступник голови Пенсфонда Віктор Колбун наголошує, що зараз у фонді не вистачає близько 150 млрд грн на рік і потрібні будуть додаткові дотації з держбюджету. Це, відповідно, вдарить по економіці країни, недофінансують насамперед інвестиційні програми, можливо, гроші, які передбачені на медреформу і реформу освіти, витратять на виплати пенсій, додає він.

За оцінкою експертів, в країні до мільйона осіб отримують пенсії за вислугою років або можуть претендувати на них вже найближчим часом.

У той же час виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначає, що це цілком посильне навантаження для бюджету ПФ, близько 100 млн грн на місяць. Найбільше пільговиків серед вчителів і лікарів, більше мільйона осіб, але оформлять пенсію в основному ті, хто не може працювати за станом здоров’я. А ось директори шкіл, головні лікарі, у яких, як правило, великий стаж роботи, – навряд чи, тому що їм доведеться піти з професії, зазначає фахівець.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення