Інформаційний портал

Олександрійщини

Асоціація ОТГ вважає, що позачергові місцеві вибори загрожують зупинкою реформи

Асоціація об’єднаних територіальних громад», яка об’єднує більше 400 органів місцевого самоврядування, що представляють інтереси близько 3,5 мільйонів громадян України, звернулася з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського, повідомляє сайт «Децентралізація».

“Сьогодні політики та експерти активно обговорюють доцільність дострокового припинення повноважень всіх місцевих рад і призначення позачергових місцевих виборів. Об’єднані територіальні громади, члени Асоціації ОТГ, переконані, що на сьогоднішньому  етапі розвитку територіальних громад проведення позачергових місцевих виборів загрожує зупинкою реформи місцевого самоврядування та процесу децентралізації”, – йдеться в листі.

В Асоціації  нагадали, що наразі адміністративно-територіальний устрій країни є розбалансованим: частина території держави покрита об’єднаними громадами, частина – ні; є об’єднані територіальні громади, що утворені в межах одного району або створені з частин декількох районів; у деяких районах не створено жодної об’єднаної громади. Отже очевидно, що наступні місцеві вибори мають відбутися на новій адміністративно-територіальній основі та на умовах покриття всієї території України об’єднаними територіальними громадами.

Асоціація об’єднаних територіальних громад висловила готовність до діалогу та співпраці в процесі підготовки законопроектів, що сприятимуть завершенню реформи місцевого самоврядування та процесу децентралізації в інтересах громадян України.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення