Інформаційний портал

Олександрійщини

Україні набридло жити вчорашнім днем

Вибори до Верховної Ради України показали, на що здатна демократія. Наразі політичні зміни в країні несуть з собою більше, ніж просто нові обличчя, вважають чимало закордонних аналітиків. Вони зазначають, що в жодній іншій країні Європи політичні зміни не відбуваються демократичним шляхом настільки стрімко й енергійно, як зараз в Україні. Наприклад, німецький аналітик Бернд Йоханн вважає, що ми демонструємо світу, як за допомогою виборів йде зміна старих і непопулярних еліт, яка не тільки запускає політичну зміну поколінь, а й має наслідки для партійного ландшафту країни. Про це читаємо в його авторській статті на сайті DW.
Рушійною силою цього процесу є громадяни України, пише він. Вони більше не довіряють старим угрупованням. Ймовірно цим і пояснюється той факт, що близько половини виборців проголосували на парламентських виборах за нові партії і тим самим за корінне перезавантаження. Старі політичні сили і їх партії були покарані.

Підтвердження популярності новачка в політиці Зеленського

Остаточного підрахунку всіх голосів на виборах до Верховної Ради чекають усі. Але вже зараз очевидно: новостворена партія «Слуга народу» президента Володимира Зеленського здобула рекордну перемогу на виборах. А значить, їм вдасться одержати абсолютну більшість у парламенті та згодом самостійно формувати уряд.
Як і очікувалося, колишній комедійний актор і телезірка Зеленський додав в свою скарбничку новий успіх після президентських виборів, які стрімко підкинули його в квітні на політичну вершину в Києві.
Українці зробили ставку на нові партії і особи
Майже всі кандидати зі списку «Слуги народу», які пройшли в парламент, — ​маловідомі люди. Це їхня слабкість, тому що вони не мають політичного досвіду. Але виборець, очевидно, побачив саме в цьому скоріше перевагу: нові люди повинні привнести свіжий вітер в Раду. У демократії це називається перезавантаженням.
Важливо, що крім «Слуги народу» Зеленського п’ятивідсотковий бар’єр до Верховної Ради подолала ще одна нова партія. Мова про партію «Голос» популярного українського рок-музиканта Святослава Вакарчука. Ця партія теж була заснована зовсім недавно.

Стара політична еліта України в програші

Представники старої політичної еліти України виявилися головними, хто програв на цих виборах. До них відноситься проросійська «Опозиційна платформа — ​За життя» олігарха Віктора Медведчука, який демонстративно вирушив до господаря Кремля Володимира Путіна незадовго до виборів. Медведчук тісно пов’язаний з Путіним. Незважаючи на це, його партія, отримавши трохи більше 10 відсотків, стане другою за величиною силою у новому парламенті. Але від колишньої потуги, якою проросійські політичні сили мали до війни на Донбасі, залишилося не так багато. Слабкий результат цієї партії показує, наскільки помітно агресивна політика Путіна щодо України послабила місцевий проросійський політичний табір.
У числі тих, хто програв, виявилися також Юлія Тимошенко зі своєю партією «Батьківщина» і партія екс-президента Петра Порошенка «Європейська солідарність». Для Порошенкя ця поразка вийшла особливо болючою. За його партію не проголосувала і десята частина виборців. Настільки низького результату навряд чи вистачить, щоб очолити сильну опозицію, про що він заявляв напередодні. До слова, на нинішніх виборах ніякої ролі не зіграли радикальні політичні сили. Всупереч твердженням російських пропагандистських статей, тепер, як і в 2014 році, праворадикальні і фашистські угруповання не здобули успіху.

Перевірка для Зеленського тільки починається

Зараз для президента Зеленського починається справжня перевірка. Перш за все, він повинен буде незабаром представити у співпраці з парламентом перші політичні результати. Сюди відносяться ініціативи щодо вирішення конфлікту з Росією і сепаратистами на Донбасі, а також рішучі кроки в боротьбі з корупцією і кумівством українських олігархів. Цього чекають не тільки виборці, а й партнери України в Європі, підсумовує Бернд Йоханн.
І. Балашова.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення