Інформаційний портал

Олександрійщини

В Олександрії здешевшає тепло?

На апаратній нараді в Кіровоградській ОДА порушено питання підготовки до опалювального сезону 2019/2020 року. Як зазначають в ОДА, на усіх територіях дотримуються графіка, за виключенням Світловодська і Кропивницького.

Йшлося на нараді і про оснащення лічильниками теплової енергії житлових будинків. Як зазначив перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, оснащення лічильниками теплової енергії в області складає 56,7% – це найгірший показник в Україні. Коли місто Долинська має 100%, Власівка – 100%, більше 70% Олександрія, Кропивницький – 48,5%, Світловодськ – 52,3%., це означає, що підприємство буде сплачувати 1% штрафних санкцій, відповідно до тієї суми на яку відпущено тепла тим споживачам, де немає комерційного обліку тепла.

Значну увагу на нараді приділили виконанню постанови КМУ № 560 “Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг”, якою на період опалювального сезону 2019/2020 року встановлено граничну ціну на послуги з постачання теплової енергії для населення міст обласного значення і міста Києва у разі наявності приладів обліку у розмірі 1400 гривень за 1 Гкал тепла, за відсутності приладів обліку – 35,21 гривні за 1 квадратний метр опалювальної площі. Граничні тарифи встановлено з врахуванням податку на додану вартість. Оплата послуг населенням здійснюється за тарифами, встановленими органом місцевого самоврядування, що не перевищують граничних, встановлених постановою.

З врахуванням вимог постанови органи місцевого самоврядування повинні забезпечити здійснення перерахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії для населення міст Кропивницький, Олександрія, Світловодськ до 1 вересня. За словами Сергія Коваленка, «відповідне рішення має бути прийняте по Кропивницькому, де зараз 1 Гкал тепла коштує 2129 грн. 8 копійок, тобто здешевлення має відбутися на 729 грн. 8 коп., Олександрії, де 1 Гкал – 1712 грн. 20 коп., здешевлення повинно бути на 312 грн. 20 коп. і Світловодську, де 1 Гкал – 1763 грн. 86 коп. і здешевлення має відбутися на 363 грн. 86 коп. Зрозуміло, що для підприємств повинні бути виставлені відповідні компенсатори».

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення