Інформаційний портал

Олександрійщини

Вперше з часів незалежності ЦВК відмовилася друкувати виборчу інформацію у місцевій пресі

Можливо, хтось і вважає, що рух України у бік Європи автоматично робить наше суспільство більш цивілізованим і відкритим, проте, як на мене, тут не все так однозначно. Бо поряд з демократичними перетвореннями, що відбулися в останні роки, держава нерідко обмежує права громадян в отриманні достовірної і повної інформації про свою діяльність через друковані ЗМІ. Ось зовсім свіжий приклад: Центральна виборча комісія не передбачила у кошторисах Окружних виборчих комісій видатків на оприлюднення в регіональних і місцевих газетах інформації про діяльність окружкомів, зокрема, формування складів дільничних виборчих комісій. Про це нам стало відомо від члена окружної комісії Євгенії Ніколаєвої. «Цього разу комісія не розміщуватиме у місцевій пресі свою інформацію», — ​підкреслила вона. Як з’ясувалося, подібна ситуація склалася не лише у нашому 103 окрузі. Фактично всі виборці України у райцентрах та селах нині позбавлені можливості дізнатися про членів дільничних комісій і про виборчі програми кандидатів. Безумовно, це є порушенням Закону України «Про вибори народних депутатів України» та не сприяє публічності і прозорості виборчого процесу, переконані в Національній спілці журналістів України, яка також відслідковує виборчий процес під час дочасних парламентських перегонів. Там також розділяють нашу позицію, що через таке рішення ЦВК місцеві газети позбавлені можливості отримати додаткові кошти для свого існування.

— Редактори місцевих газет з усієї України обурені, що напрацьований порядок оприлюднення важливих рішень окружних виборчкомів не діє, відповідно, громадяни не зможуть дізнатися про членів дільничних комісій і про виборчі програми кандидатів, — ​на підтримку місцевих видань підкреслив голова НСЖУ Сергій Томіленко. — ​Так само важливо, що в мовах бідності українських ЗМІ, місцеві газети позбавлені можливості заробити не на публікації «джинси» чи пропаганди, а легальної офіційної інформації.

— Хто ж уповноважив ЦВК у такий спосіб порушувати законодавство, самочинно визначати, в яких друкованих виданнях публікувати інформацію, передбачену Законом України? — ​обурюється секретар НСЖУ, головний редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко. — ​Хто із посадовців прийняв рішення оптимізувати кошториси окружних виборчих комісій і на які цілі спрямовані вивільнені кошти?

Щоб якось вплинути на ситуацію, НСЖУ направила Центрвиборчкому звернення, в якому підписанти зазначили: незважаючи на напругу, викликану дочасністю парламентських виборів, усе ж наполягаємо дозволити окружним виборчим комісіям публікувати потрібну офіційну інформацію в місцевій пресі.

Та попри такі заклики, ЦВК залишилася на своїй позиції. Інформацію у місцевих ЗМІ друкувати не стала.

Чи не означає це, що хтось насправді не зацікавлений у прозорості виборчого процесу? Питання скоріше риторичне. Та разом з тим, маємо реальний факт, з якого кожен може зробити цілком очевидні висновки.

Ірина Балашова.

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення