Інформаційний портал

Олександрійщини

На полях Олександрійщини може з’явитися кукурудзяний жук

Жук на мільярд доларів – так називають в США західного кукурудзяного жука, звідки він і походить. Там його вважають найнебезпечнішим та найбільш економічно важливим шкідником кукурудзи, адже він завдає мільярдних втрат, включаючи щорічні затрати на боротьбу і збитки від втрат врожаю, повідомляють  у Головному управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області, інформує ALEXTIME.

Цей шкідник уже дістався до України і почав освоювати територію Кіровоградської області. Вперше на Кіровоградщині його виявили в Благовіщенському та Гайворонському районах торік на площі 750 га. А в цьому році при обстеженні посівів за допомогою феромонних пасток його виявили в Новоукраїнському районі на площі 594,4 га.

Свій шкідливий потенціал жук демонструє уже в 15 областях. Тож необхідно бути пильними, оскільки дорослі комахи здатні долати відстань до 10-20 км за день. Щодо шкодочинності, то шкодять і личинки, і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. Особливо небезпечні личинки, які живляться корінням кукурудзи. Пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в’януть, а молоді нерідко гинуть. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де не дотримуються сівозміни.

Тож фахівці закликають, що у разі виявлення на своїй кукурудзі описаного шкідника або для отримання детальної інформації щодо нього, слід звертатися до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за телефоном (0522) 32-12-97 чи до найближчого державного фітосанітарного інспектора.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення