Інформаційний портал

Олександрійщини

Експерти про ліквідацію Міністерства аграрної політики і продовольства: це неповага до цілої галузі

В одному з попередніх номерів «Сільського вісника» ми розповіли про те, що у новому Кабміні не буде Міністерства аграрної політики. Його повноваження перейшли до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (скорочено МЕРТ). Очолив структуру Тимофій Милованов.
Новина про ліквідацію такого важливого для країни міністерства звісно викликала жваве обговорення у суспільстві, особливо учасників ринку. Вони назвали такий крок емоційним, що зрештою буде мати негативні наслідки. Цікавою у цьому контексті є думка екс- депутата ВР Івана Мірошніченка, яку він оприлюднив у Фейсбук, коментуючи дану подію.
Ліквідацію міністерства він називає помилкою, що призведе до незворотних наслідків та мільярдних та щорічних втрат. На його переконання, без міністерства буде складніше вирішувати питання запровадження проукраїнського земельного ринку і це питання є рубіконом без права на помилку. За його словами, серед пріоритетів міністерства мали б бути й питання розвитку сімейних форм господарювання на селі та наповнення їх фінансовим змістом. «Оскільки без грошей та інвестицій, без навчання — ​розмови про відродження українського села — ​залишаться розмовами», — ​говорить він. — ​Під питанням й оновлення системи зрошення, без якого мільйони гектарів землі стануть заповідником — ​пустелею. Міністерством мають розроблятися також програми підтримки та дотацій, як у наших країн — ​конкурентів».
На переконання Мірошніченка, хтось має дбати про те, щоб аграрна наука отримувала проектне фінансування, щоб розвивалося аграрне машинобудування, а добрива продавалися за прийнятними цінами. Він вважає, що цим має займатися профільне міністерство, натомість його просто ліквідували.
Продовжуючи думку Івана Мірошніченка, чимало хто погоджується з тим, що такий крок влади — ​неповага до цілої галузі, яка генерує 12% ВВП і забезпечує надходження більш ніж 40% валютної виручки…

—————————————————-

(Більше читайте у свіжому номері газети “Сільський вісник”).

Передплату приймають в усіх відділеннях зв`язку.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення