Інформаційний портал

Олександрійщини

Іноземні держави не зможуть купувати землі сільськогосподарського призначення, переконують в Уряді

У Верховній Раді зареєстрували доповнений проект закону на основі урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського значення, який враховує всі зауваження та побажання суспільства, повідомляють у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Парламентарі та Уряд знайшли компроміс із суспільством щодо найбільш проблемних та болючих моментів реформи – можливості купувати землю для іноземців та питання концентрації земель в одні руки. Проект доповненого документа передбачає зменшення обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%; введення обмеження по концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%.
Що стосується найбільш дискусійного питання, щодо можливості купувати землі сільськогосподарського призначення іноземцями, парламентарі запропонували ввести перехідний період до 1 січня 2024 року. У цей період компанії, бенефіціарними власниками яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть купувати землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі. Виняток – землі, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді.
Нагадаємо, 9 жовтня поточного року депутати Кіровоградської обласної ради прийняли звернення до центральних органів влади стосовно мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Народні обранці висловили занепокоєння, що в умовах війни, окупації, анексії, за неврегульованої законодавчо-нормативної бази з даного питання, відсутності відповідно підготовлених кадрів, продаж 72% території держави іноземцям буде означати новітню колонізацію України та загрожує існуванню її державності.
Депутати сумніваються у спроможності нинішньої влади протистояти непрозорості ринку землі, захистити землевласників перед можливими шахрайськими і спекулятивними схемами, масовому скуповуванню земельних паїв на утворенню пласту монопольних власників-латифундистів. На переконання депутатів, це питання має вирішувати народ на референдумі.
Тож вимоги звернення: мораторій до 1 січня 2025 року; публічне, суспільне обговорення цього питання та винесення його на всеукраїнський референдум.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення