Інформаційний портал

Олександрійщини

На Кіровоградщині 26 природо-заповідних об’єктів мають статус загальнодержавних

Загалом в області налічується 223 природно-заповідні території та об’єкти, загальною площею 100,4 тис. га. Показник заповідності від загальної площі області становить 4,1 %, за яким Кіровоградщина посідає 17 місце у рейтингу серед областей. Про це говорили на апаратній нараді в Кіровоградській ОДА, повідомляє ALEXTIME.

З метою обґрунтування доцільності заповідання територій протягом минулого року проводились наукові дослідження частини прибережної захисної смуги русла річки Інгулець на території Цибулівської сільської ради Знам’янського району, площею 52,8 га; лісового насадження в околицях села Матусівка Маловисківського району, близько 6 га; лісового урочище “Пальчикове” поблизу села Розумівка Олександрівського району площею 800 га, 123 га з яких передбачено для заповідання; балки в околицях с. Топило Знам’янського району, близько 10 га.

Крім того, на замовлення департаменту ГО “Науковий центр еколого-біологічних досліджень” підготовлено клопотання та наукове обґрунтування необхідності включення до складу регіонального ландшафтного парку “Світловодський” акваторії “Цибульницька затока”, площею 907,35 га, повідомляють у Кіровоградській ОДА.

Слід додати, що до списку об’єктів природно-заповідного фонду України входять  і об’єкти Олександрійщини: Лікарівський заказник — ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні, розташований на південь від села Лікарівка; Велика і мала скелі — ландшафтний заказник місцевого значення, розташований поблизу с. Протопопівка; орнітологічний заказник «Урочище Грабовате», пам’ятка природи «Кам’яна стінка» (Андріївська сільська рада); заповідне урочище «Суха Балка» (Шарівська сільська рада), ландшафтний заказник «Бандурівський» (Бандурівська сільська рада).

Фото з Вікіпедії: Регіональний ландшафтний парк «Світловодський» – берег Кременчуцького водосховища біля с. Велика Андрусівка.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення