Інформаційний портал

Олександрійщини

На Олександрійщині виявили гризунів – носіїв особливо-небезпечних інфекцій

Вивчаючи циркуляції збудників особливо-небезпечних інфекцій у об’єктах довкілля та у дикій фауні, фахівці лабораторії Кіровоградського обласного лабораторного центру МОЗ України » виявили збудник туляремії та ієрсиніозу у двох мишовидних гризунів, які були відловлені на березі р.Інгулець у с.Протопопівка Олександрійського району, повідомляють на сайті лабораторного центру.

Для запобігання виникнення випадків захворювань серед людей,  голові Приютівської селищної ради, до складу якої входить с.Протопопівка, направлені рекомендації щодо систематичного проведення дератизаційних заходів, посилення контролю за своєчасним вивозом побутового сміття та харчових відходів для запобігання розмноження мишей та пацюків.

Фахівці зазначають, що це не перші позитивні знахідки у поточному році, що у черговий раз підтверджує актуальність та необхідність проведення дератизаційних заходів, направлених на боротьбу із мишовидними гризунами, які переносять особливо-небезпечні інфекції.

Нагадаємо, що на гостру інфекційну хворобу – туляремію, , хворіють і тварини, і люди. Мікроорганізми вражають насамперед лімфатичну систему і шкіру, селезінку. Утворюються множинні вогнища у різних органах, супроводжується хвороба лихоманкою і загальною інтоксикацією. Ієрсиніоз теж гостре інфекційне захворювання і характеризується симптомами інтоксикації, ураженням шлунково-кишкового тракту, печінки, суглобів, інших органів та систем.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення