Інформаційний портал

Олександрійщини

Олександрійців закликають вакцинуватися, щоб не захворіти на грип

Епідемічний сезон вже розпочався (він триває з початку жовтня до середини травня), і вже час до нього готуватись, а саме – робити профілактичні щеплення. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу, повідомляють фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів та зберігається від 6 до 12 місяців. Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея). Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), упродовж нового епідемічного сезону в Україні циркулюватимуть віруси грипу, подібні до: A/Brisbane/02/2018(H1N1), A/Kansas(H3N2), B/Phuket/3073/2013, B/Colorado/06/2017. Найнебезпечнішим, як зазначається, буде «Канзас», з яким Україна вже стикалася минулого сезону. Він може спричинити ускладнення у вигляді пневмонії.

На території України вакцини з’явились у продажу на початку жовтня, придбати вакцину можна в аптечній мережі міста, а щеплення зробити в лікувально-профілактичному закладі.

Фото: Житомир

 

 

 

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення