Інформаційний портал

Олександрійщини

Олександрійцям потрібно за три місяці укласти угоди  з «Теплокомуненерго»

Три місяці олександрійці платитимуть за тепло за старим тарифом, встановленим у грудні 2018 року, в розмірі 1721грн за 1 Гкал. Такий перехідний період (жовтень-грудень) встановив виконком міської ради для підписання нових договорів з «Теплокомуненерго», повідомляє ALEXTIME з посиланням на міську раду. Яким буде тариф після цього поки не відомо. Однак КП «Теплокомуненерго» повідомляє, що плата буде складатись з: плати за послугу з постачання теплової енергії (затверджується виконавчим комітетом Олександрійської міської ради) та плати за абонентське обслуговування (затверджується КП «Теплокомуненерго») (в залежності від укладеного договору).

Пов’язане це із змінами у Законі України «Про комерційний облік теплової енергії», де йдеться, що  жителі багатоквартирних будинків отримуватимуть послуги з опалення за умови переукладання договорів з теплопостачальним підприємством. На під’їздах будинків уже вивісили оголошення про необхідність укладення угод.

Новий закон “Про житлово-комунальні послуги” передбачає три види договірних відносин: індивідуальний договір; колективний договір та договір з ОСББ як колективним споживачем.

Співвласники багатоквартирного будинку самі визначаються, який договір укладати. Якщо самостійно не визначаться, то закон передбачає “модель за замовчуванням”, тобто оформлення індивідуальних договорів. При їх укладанні кожен співвласник має “свій окремий” договір із виконавцем комунальної послуги, виконавець відповідає за якість окремо перед кожним споживачем, але натомість співвласники додатково до ціни (тарифу) за одиницю послуги сплачують виконавцеві плату за абонентське обслуговування. Розмір плати за абонентське обслуговування не буде перевищувати граничного розміру плати, який встановлюватиме Кабінет Міністрів України у розрахунку на одного абонента. На даний час граничний розмір плати за абонентське обслуговування станом на 1 липня 2019 р. становить 28,47 грн. на абонента в місяць. Граничний розмір плати за абонентське обслуговування змінюватиметься лише у разі зміни розміру прожиткового мінімуму на  законодавчому рівні.

У той же час у вартість послуг, що надаються теплопостачальним підприємством за колективним договором (з управителем, ОСББ, ЖБК, тощо), не включається плата за абонентське обслуговування. Відповідно, плата виконавцеві складається лише з плати за комунальну послугу, що розраховується, виходячи з розміру затверджених цін (тарифів) на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг.

Після укладання договорів КП «Теплокомуненерго»  буде мати юридичні підстави вводити в дію нові тарифи, розраховані відповідно до нового законодавства.

Укласти індивідуальні договори  співвласники багатоквартирних будинків (які є споживачами теплової енергії і власниками засобів автономного опалення, але користуються теплом місць загального користування)  повинні  у  абонентському  відділі  КП «Теплокомуненерго»  за адресою: вул. Перспективна, 32а.

При собі мати: свідоцтво про право власності на квартиру; паспорт та ідентифікаційний код власника квартири; технічний паспорт на квартиру; будинкову книгу із відмітками про прописку.

У разі наявності пільг, окрім вищеназваних документів: ксерокопію посвідчення пільговика; ксерокопію ідентифікаційного коду пільговика.

Для  укладання  колективного  договору  необхідно  надати  в  абонентський  відділ КП «Теплокомуненерго» рішення співвласників будинку про укладання колективного договору, згідно п.4 ст.14 Закону  «Про житлово-комунальні послуги».

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення