Інформаційний портал

Олександрійщини

У жовтні можуть зупинити роботу держпідприємства з видобутку урану на Кіровоградщині

Державне підприємство «СхідГЗК» на сьогодні працює в складних фінансово-економічних умовах, які пов’язані з директивно встановленою Національною комісією зниженою ціною реалізації уранового оксидного концентрату, який виробляє комбінат. Ціна 75 доларів США за 1 кг концентрату природного урану не покриває навіть собівартість виробництва, що, у свою чергу, неминуче позначилось на забезпеченні виробництва найнеобхіднішими матеріалами, запасними частинами та іншими ресурсами та унеможливлює виконання виробничої програми підприємства, повідомляється на сайті Кіровоградської обласної ради.

Економічною службою зазначеного державного підприємства прораховано, що робота комбінату в такому режимі, в кращому випадку, принесе збитки в розмірі 600 мільйонів гривень на кінець року, але більш реальна перспектива – це зупинка стратегічно важливого для Кіровоградщини та енергонезалежності держави в цілому підприємства вже у жовтні поточного року.

Єдине правильне рішення – реорганізація державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” шляхом приєднання до державного підприємства “НАЕК “Енергоатом”, що створить вертикально-інтегроване підприємство від видобутку уранової сировини до виробництва електроенергії на АЕС України.

Олександр Чорноіваненко звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням терміново розпочати процес реорганізації, для недопущення припинення роботи комбінату і видобутку урану.

Фото: Україна-Центр

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення