Інформаційний портал

Олександрійщини

В Олександрії усі сміттєзвалища паспортизовані

Олександрія була відзначена у числі міст, де стовідсотково паспортизовані сміттєзвалища. Серед них і Кропивницький, Знам’янка та Світловодськ, а також Гайворонський, Голованівський та Новоукраїнський район. Йшлося про це на нараді в Кіровоградській ОДА, повідомляє ALEXTIME.

Нині на території області виявлено 405 сміттєзвалищ, із яких станом на 1 серпня 2019 року до обласного реєстру включено 268 звалищ (або 66,7 %). Після інвентаризації місць видалення відходів, встановлено, що на території області знаходиться близько 150 непаспортизованих звалищ. Найменший відсоток паспортизованих місць видалення твердих побутових відходів спостерігається у Знам’янському (10,0%), Петрівському (30,8 %), Новоархангельському (33,3%), Благовіщенському (38,8 %) та Вільшанському (42,1%) районах. Кращим цей показник є у Бобринецькому (79,3%), Новгородківському (84,6%) та Долинському (95%) районах.

У середньому щороку на території області утворюється понад 170 тис. т твердих побутових відходів. За підсумками 2018 року у Кіровоградській області утворилося 37,9 млн т відходів, що на 0,74 % більше порівняно з 2017 роком. Більше 95% відходів спрямовується на звалища твердих побутових відходів, що є перевантаженими та не відповідають санітарним нормам. Можливості розширення наявних полігонів суттєво обмежені.

За словами посадовців, розміщення відходів на законних полігонах підлягає оподаткуванню екологічним податком, тоді як непаспортизовані звалища можуть ухилятися від сплати даного податку, що призводить до недоотримання коштів бюджетами усіх рівнів.

Фото умовне

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення