Інформаційний портал

Олександрійщини

В Олександрії відбувся Покровський ярмарок і свято Козацької слави

       Сьогодні, 12 жовтня, в центрі міста відбувся Покровський ярмарок і свято Козацької слави.   

       Розпочався ярмарок о 8 годині ранку. Ініційований міською радою та управлінням агропромислового розвитку Олександрійської РДА.

      Серед учасників –  підприємці з сусіднього Знам’янського та Новоархангельського району. Загалом більше півсотні учасників – у тому числі і сільгоспвиробники району, а також майстри та умільці народної творчості.

    На ярмарку зокрема було представлено кілька точок з продажу саджанців дерев та кущів вартістю від 40-50 грн за пагін, окремо працювали павільйони з продажем саджанців винограду – 50-70 грн за кущ. Й меду. Його середня вартість – 70-80 грн за літр. До того ж, у широкому асортименті місцеві бджолярі реалізували пастилу без цукру, крем-мед, спиртні напої, такі як медове вино – скляна пляшка – 120 грн, пластик – 50 грн, настоянки лимонника, медовуху, чачу, зубрівку та інші міцні напої. 

        У чималому асортименті продавалася свіжа та морожена риба. Найдешевший карась – від 30 грн за кг, а 40 -60 грн/кг – товстолоб, короп та сом. У кількох павільйонах реалізували свіжу  свинину. Найдешевша вирізка – 95 грн/кг, а середня ціна ошийку – 120 грн/кг. Якісне борошно тут представив ТОВ «Агро-Степ». 10 кг-мішок – 82 грн, 25 кг-мішок – 200 грн, а 50-кілограмовий – 380 грн.

        Варто сказати, що від Олександрійського району було представлено до 20 сільгосппідприємств. Із найбільших – ТОВ «УкрАгроКом», ФГ «Південне», ПП С. Скороход. Найбільшим попитом серед  городян користувалася продукція Олександрійського цукрового заводу. Реалізував цьогорічний цукор вартістю у 11.50 грн/кг, і 575 грн за 50-кілограмовий мішок. Ще, на диво, великі черги утворилися за яблуками від місцевого кооперативу «Лісовичок». Вартість найбільш смачного яблука-груші «Голден» – 12,60 грн/кг. І в цілому, ціни на ярмарку були нижчі, ніж у супермаркетах міста.  Той же цукор у середньому коштував дешевше на 1,5 -2 грн за кілограм. Те ж саме стосується і свинини, що під кінець ярмарку реалізовувалася ще дешевше.

        Додамо, що крім продуктів харчування, тут було представлено і понад 20 прилавків з виробами від майстрів та умільців народної творчості. Це і вишиті та ткані вироби, плетені кошики, глиняні глечики, ляльки, жіночі прикраси та інші аксесуари. Також під час ярмаркування відбулася концертно-розважальна програма за участю міських та районних аматорських колективів. 

     Були на ярмарку і безкоштовні пригощання: традиційно частували містян   кашею з м’ясом і гарячим чаєм. На замовлення організаторів заходу подбали про це місцеві МНСники. На роздачі були Максим і Олександр, які сумлінно пригощали людей гарячими стравами. Загалом, роздали 500 порцій. Усі, хто дочекався своєї порції,  із задоволенням вгамували голод.

Та й взагалі,  цього гарного дня  учасники і гості ярмарку були задоволені своїми покупками. Тим більше, сприяла настрою  й тепла, сонячна погода! 

На  ярмарку побували Наталія Луценко, Ірина Балашова. 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення