Інформаційний портал

Олександрійщини

Ви – пенсіонер, але ще працюєте – маєте право на перерахунок

Пенсіонери, які продовжують працювати й після призначення пенсії, мають право на її перерахунок. Про це інформує ALEXTIME із посиланням на Олександрійський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, у такому випадку перерахунок виплати проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Такий перерахунок проводиться на підставі заяви особи або автоматично щороку з 1 березня без додаткового звернення (для осіб, які на 1 березня року набули право на проведення перерахунку, на найбільш вигідних умовах).

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії ( чоловіки – 35 років, жінки – 30 років), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення