Інформаційний портал

Олександрійщини

На Кіровоградщині планують збудувати ще один великий гірничо-збагачувальний комплекс

Державна служба геології та надр України надала українській компанії «Велта» спеціальний дозвіл на користування надрами Лікарівського родовища титанових руд, який компанія чекала протягом 5 років. Цей актив знаходиться за 6 км від вже працюючого ГЗК, Бирзулівського родовища ільменітових розсипних руд та фактично є східним продовженням цього родовища. Обидва родовища розташовані у Новомиргородському районі Кіровоградщини, повідомляє ALEXTIME з посиланням на офіційний сайт компанії «Велта».

Отримана ліцензія дозволяє почати будівництво гірничо-збагачувального комплексу потужністю 120 тис. т. ільменіту на рік. Ще навесні 2017 року компанія «Велта» підписала меморандум з американською компанією CMC Cometals, згідно з яким попередні домовленості стосуються фінансування розробки та будівництва комплексу в розмірі $30 млн. Новий ГЗК відкриє 350 робочих місць додатково до 500 вже постійно працюючих на Бирзулівському ГЗК.

Таким чином, з двома гірничо-збагачувальними комплексами – Лікарівським та Бирзулівським, «Велта» збільшить власну потужність до 390 тис. т. титанової сировини на рік.

Нагадаємо, що ГЗК компанії був збудований у рекордні 8 місяців і відкритий 27 грудня 2011 року. Родовище має 148,9 млн. куб. м запасів титанової руди за стандартами JORC та 9,45 млн. тонн запасів ільменіту.

Фото: Точка доступу

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення