Інформаційний портал

Олександрійщини

На Знам’янщині облаштовують пам’ятний знак на місці скіфського кургану

У Знам’янському районі на території Трепівської сільської ради продовжується будівництво пам’ятного знаку «Мельгунівський курган «Лита могила». Про це повідомляють у Кіровоградській  обласній раді.

Тут уже облаштували фундамент, насипали курган і ущільнили грунт. Наразі вже встановлено кам’яну бабу, заплановано провести роботи з благоустрою. Неподалік встановлять пам’ятний знак, на якому міститиметься символ області – степовий орел  і символ Знам’янського району – олень. Як зазначають фахівці управління капітального будівництва облдержадміністрації, основний перелік робіт мають закінчити до кінця 2019 року, і вартість робіт становить 2,5 мільйона гривень.

Як відомо з інтернет-ресурсів, це скіфський царський курган 2-ї пол. 7 ст. до н. е. Розкопаний у 1763 році біля с. Копані Знам’янського району. У ньому свого часу відкопали колекцію унікальних золотих виробів, які й досі експонуються в російському Ермітажі, потім знаходили золоті прикраси, скіфську фурнітуру та залишки стародавніх амфор. Цьогоріч науковці з Інституту археології перед будівництвом пам’ятного знаку провели масштабні розкопки і знайшли поховання четвертого сторіччя до нашої ери.

Для нашої області курган є знаковим, адже багато знайдених у ньому золотих прикрас відтворювали образ скіфського орла, який став основним елементом символіки Кіровоградської області.

Сам курган давно зрівнявся з землею, тож в області вирішили насипати новий. Його хочуть відновити у тому вигляді, яким він був раніше. 

Фото: Кіровоградська облрада

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення