Інформаційний портал

Олександрійщини

Смолінську шахту на Кіровоградщині закривають. Що далі?

у Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті розпочав роботу триденний семінар щодо розробки стратегії зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища колишніх майданчиків видобутку і виробництва урану. У ході обговорення, зокрема, йшлося про зняття з експлуатації Смолінської шахти, що передбачено планом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), повідомляє ALEXTIME з посиланням на сайт обласної ради.

Під час розробки стратегії планується розглянути варіант використання робочого потенціалу та інфраструктури Смолінської шахти для видобутку урану на Апрелівському родовищі.

– Від діяльності Смолінської шахти залежить існування самого селища, тому ми маємо відразу думати про майбутню зайнятість шахтарів. Необхідно розглянути варіант залучення людського ресурсу та інфраструктури шахти до видобутку урану на Апрелівському родовищі, яке знаходиться за п’ятнадцять кілометрів від Смоліного, – зазначив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.

Представники експертної місії МАГАТЕ, які брали участь у семінарі, пан Кристіан Кунц (Німеччина) та пан Ян Лудгейт (Канада) перебуватимуть із візитом на Кіровоградщині протягом 3-х днів. Вони зустрінуться також із керівництвом Маловисківського району та Смолінської селищної ради. За попередніми розрахунками на виведення з експлуатації Смолінської шахти та відновлення навколишнього середовища потрібно буде 5 років та 1 мільярд гривень.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення