Інформаційний портал

Олександрійщини

Олена Пак із Протопопівки знайшла своє хобі у виготовленні фотоальбомів

Нині, у час цифрових технологій, на другий план відійшла звичка людей зберігати свої фотосвітлини у спеціально призначених для цього альбомах. Сьогодні здебільшого їх зберігають на дисках, в комп’ютері, планшеті чи телефоні.
А от героїня моєї сьогоднішньої розповіді жителька с. Протопопівка, 35-річна Олена Пак (на фото) не просто полюбляє зберігати світлини у фотоальбомах, а й має досить цікаве та оригінальне хобі — скрапбукінг. Це вид рукодільного мистецтва, який полягає у виготовленні та оформленні сімейних або особистих фотоальбомів.
— Почалося моє хобі досить банально, як і в більшості жінок, які перебувають у декретній відпустці, — так розпочинає свою розповідь про власне захоплення Олена ПАК. — Одного дня я переглядала інформацію різних сайтів в Інтернеті і якось натрапила на пляшки з-під шампанського, які були оформленні у вигляді нареченої та нареченого. Мені дуже сподобалася така ідея і я вирішила зробити щось подібне. Я придбала стрічки, клей, пляшки й вже через 3–4 години любувалася своєю першою роботою. Загалом, найбільше часу та терпіння мені знадобилося для того, щоб виготовити головні убори. Дещо пізніше я натрапила в Інтернеті на персональну сторінку талановитої жінки Тетяни Дудкіної, яка займалася скрапбукінгом. Її роботи були незвичайної краси, в які я одразу закохалася. Це надихнуло мене серйозно зайнятися скрапом.

Олена наголошує, що у скрапбукінгу існує велика кількість напрямків і стилів, а ще підкреслює, що це хобі не з дешевих, оскільки майже всі необхідні матеріали американського виробництва. Хоча останнім часом на місцевому ринку в Олександрії почали з’являтися матеріали вітчизняного виробництва, які можна придбати за доступними цінами і які стануть у пригоді майстрам скрапбукінгу. Загалом, для скрапбукінгу є велика кількість матеріалів: папір, різаки, дошка для биговки, машинки для тиснення і вирубки, килимки, трафарети, фарби, пензлі, пивний картон, ножі, дошка і таке інше.
Звісно, як і кожній рукодільниці, Олені Пак хотілося придбати якомога більшу кількість необхідних для роботи матеріалів. Не одразу, але з часом вона купила найнеобхідніше для свого захоплення та створення майбутніх робіт.
Свій шлях до виготовлення фотоальбомів Олена розпочала із найпростішого — створення листівок незвичайної форми. Їх здебільшого вона дарувала на день народження та інші визначні дати своїх рідних, друзів чи знайомих. Та якось, вкотре працюючи над виготовленням вітальної листівки, Олена замислилася над вдосконаленням своєї майстерності, придбанням додаткових матеріалів. Але минуло зовсім мало часу, як перед майстринею постала інша проблема — не вистачало місця, де б вона могла розмістити усі матеріали, необхідні для її захоплення. Тож, аби зарадити цій проблемі, вона виділила окрему кімнату у власному будинку під свою майстерню.
— Папір для мене має велике значення, з нього починається заняття скрапбукінгом. Коли отримую чергову посилку із новим набором паперу, то деякий час не можу відірвати від нього очей: я обожнюю його запах, дизайн, текстуру. Найбільше люблю виготовляти дитячі та весільні альбоми. Зазвичай працюю, коли є натхнення. Інколи на виготовлення фотоальбому йде декілька днів, інколи місяць, а є навіть такі, які досі перебувають в стадії завершення. Я майже не практикую виготовляти якусь річ на замовлення. Свої роботи рідко кому дарую, крім тих випадків, коли першочергово виріб виготовляла для конкретної особи. Річ в тім, що мені дуже складно розлучатися з власноруч виготовленими роботами, адже кожна з них мені по-особливому дорога, в неї вкладена частинка душі й натхнення. Тому просто зберігаю їх на полках своєї майстерні, — розповіла Олена ПАК.
Варто зазначити, що, крім скрапбукінгу, Олена пробувала займатися квілінгом, торцюванням, виготовленням шкатулок. Проте, саме у скрапбукінгу знайшла власне хобі.
За словами моєї співрозмовниці, переважно ідеї вона черпає з Інтернету, а вже в процесі щоденної та наполегливої роботи формується власний стиль, з’являються нові задуми. Олена переконує, що опанувати скрапбукінг під силу кожному, хто має велике бажання, сили та час для цього. В Інтернеті є велика кількість, як платних, так і безкоштовних повчальних відеороликів. Крім цього, багато майстрів-умільців їздять територією України й проводять майстер-класи.
— Про скрап я можу розповідати безкінечно. Для заняття скрапбукінгом потрібен час, на жаль, зараз у мене його немає, адже так тимчасово складаються життєві обставини. Але я з нетерпінням чекаю, коли вже, нарешті, повернуся до свого улюбленого хобі й зможу знову різати, клеїти, фарбувати, й до пізньої ночі під включений улюблений фільм та запашну чашку кави чи чаю трудитися над створенням чергового фотоальбому, — говорить Олена ПАК.
Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.

 

 

 

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення