Інформаційний портал

Олександрійщини

Плата за тепло за жовтень-грудень для олександрійців буде нижчою

У зв’язку з теплою погодою олександрійці за тепло за жовтень-грудень 2019 року сплатять значно менше коштів, повідомляє міська рада.

Як поінформувала директор КП «Теплокомуненерго» Алла Грибачова, у жовтні зниження плати становить 90%, у листопаді 25%, у грудні – 10%.

Вартість тарифу не змінювалася з грудня 2018 року і становить 1712, 2 грн за 1 Гкал. (У Кропивницькому – 2137,8 грн за 1 Гкал, у Світловодську – 1763 грн за Гкал). Вартість опалення 1 кв м в Олександрії становить 45,12 грн, у Кропивницькому 55,73 грн, у Світловодську – 44,10 грн.

У складову тарифу входять: природний газ із транспортуванням і розподілом (76%), електроенергія (7%), водопостачання (2%), заробітна плата з нарахуваннями (13,5 %) тощо.

Кабінет міністрів України 24 грудня 2019 року Постановою №1082 рекомендував усім виконавцям послуг здійснити перерахунки для населення за теплову енергію у зв’язку зі зменшенням ціни на газ. Тобто, у січні КП «Теплокомуненерго» повинно зробити перерахунки населенню за грудень.

Наразі відповідні документи опрацьовуються КП «Теплокомуненерго». Оскільки відповідна постанова передбачає лише коригування тарифів із зниження вартості газу, але не враховує зростання цін на інші складові тарифу (транспортування газу на 32%, водопостачання – на 26%, мінімальна заробітна плата – на 27%, електроенергія – на 7%), підприємство після здійснення перерахунків щомісяця нестиме збитки в середньому близько 4 млн. грн.

Тому КП «Теплокомуненерго» направило листа до Міністерства розвитку громад та територій України для отримання роз’яснення.

Остаточну інформацію олександрійцям буде надано у кінці січня.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення