Інформаційний портал

Олександрійщини

Працівники апарату Олександрійського міськрайонного суду не задоволені рівнем своєї заробітної плати

Вони підтримують петицію, що розміщена на сайті Кабінету Міністрів України,  в якій йдеться про необхідність  підняти посадові оклади працівникам апарату суду, які є держслужбовцями категорії В.
Про це ALEXTIME стало відомо з власних джерел.
Петиція з’явилася  на сайті 23 січня.  Її автор – Світлана Грінченко, інформує сайт “Я и закон”.
«Ми – працівники апаратів судів України змушені звернутися з проханням усунути прогалини в законодавстві і виправити катастрофічне становище, яке вже багато років має місце в сфері оплати праці працівників апаратів судів», – йдеться в тексті петиції.

Ініціатор петиції відзначає, що працівники апаратів судів, як і судді, мають вищу юридичну освіту (а деякі – не тільки юридична), але держава не оцінює належним чином їх роботу і надмірні навантаження.

«Посадові оклади державних службовців 9 і 8 груп оплати праці в місцевих загальних судах встановлені на рівні 3524 гривень і 3810 гривень відповідно, що навіть менше мінімальної заробітної плати, яка станом на 1 грудня 2019 року становила 4173 гривень, а після – 4723 гривень», – пише держслужбовець.

Вона стверджує, що в 2020 році змін на краще для працівників судів не також передбачається. Згідно з проектом постанови КМУ щодо встановлення посадових окладів державних службовців, в цьому році працівникам місцевих судів посадові оклади планують встановити на рівні 4204 гривень для посад категорії В3 (фахівці державного органу: секретар суду, судовий розпорядник, консультант) і 4230 гривень для посад категорії В2 ( провідні фахівці: старший секретар суду, старший судовий розпорядник, секретар судового засідання і консультант суду).

«Невже наша праця така проста і некваліфікована, що ми повинні отримувати заробітну плату, на яку не погоджуються навіть прості робітники, які не мають ні освіти, ні досвіду роботи? !!», – обурюється працівниця суду.

  • Скільки і за що отримують співробітники апарату суду? -читайте тут.

Ініціатор вважає, що проблеми з фінансуванням можуть призвести до колапсу в судовій системі і масового звільнення працівників судів, які не в змозі вижити на мізерну заробітну плату. Тому вона просить відновити норму, згідно з якою посадовий оклад працівника суду був би встановлений в співвідношенні до посадового окладу судді місцевого суду або ¾ посадового окладу помічника судді місцевого суду.

На момент публікації новини петиція набрала  лише 1030  голосів. До завершення збору підписів залишається 90 днів.

Нагадаємо, для того, щоб петиція була розглянута – вона повинна набрати 25 тисяч підписів

 Джерело:

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення