Інформаційний портал

Олександрійщини

Пташиний грип на Вінничині: що треба знати, щоб не допустити його на Олександрійщину

За інформацією Держпродспоживслужби України 18 січня 2020 року в ПП “Хутір” у с. Бугаків Немирівського району, що на Вінниччині, було зареєстровано загибель птиці. 19 січня встановлено діагноз: грип птиці. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника хвороби. За попередньою інформацією на підприємстві утримувалося близько 98 тис. голів птиці, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Кіровоградській області.

Джерелом інфекції є хвора та перехворіла на грип птиця, вірусоносійство в якої може тривати до двох – трьох місяців. Основним шляхом передачі збудника є повітряно-крапельний. Зараження може відбуватися при безпосередньому контакті, а саме: через повітря, воду, інфікований корм, яйця, інвентар, транспорт. Але найбільший ризик виникнення захворювання пов’язаний з міграцією диких птахів, тому всі власники домашньої птиці зобов’язані не допускати її вигул на відкритих пасовищах, ставках, річках та інших водосховищах, що унеможливить контакт з дикою перелітною і синантропною птицею (горобці, ворони, голуби тощо).

Для профілактики захворювання птиці власникам також необхідно:

– здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;

– інформувати територіальну державну ветеринарну службу про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

– на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

– утримувати різні види птиці окремо;

– не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;

– зберігати корми для годівлі птиці в недоступних для дикої птиці місцях;

– проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

– здійснювати ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

– проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

– дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.).

У разі появи ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, у випадку її масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) або службу ветеринарної медицини у вашому районі або області!

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення