Інформаційний портал

Олександрійщини

У Приютівці намагаються зберегти терапевтичне відділення ЦРЛ. На захист стали депутати

Звернутися до  Олександрійської районної ради, Олександрійської районної державної адміністрації, Кіровоградської обласної державної адміністрації з проханням вжити дієвих заходів щодо недопущення погіршення надання медичних послуг населенню шляхом забезпечення функціонування Приютівської філії терапевтичного відділення КНП «Олександрійська ЦРЛ» та повноцінного стаціонарного лікування на базі Олександрійської ЦРЛ для пацієнтів ОТГ – таке рішення ухвалили депутати Приютівської ОТГ 29 січня на позачерговій сесії селищної ради. Участь у засіданні взяли 16 депутатів. Про це кореспонденту “Сільського вісника” розповів  Приютівський селищний голова Андрій Коломійцев. Він також додав, що у разі необхідності Приютівська селищна рада готова виділити фінансування на утримання закладу. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що з 1 березня поточного року у контексті медичної реформи, яка продовжується в Україні, філіал терапевтичного відділення Олександрійської центральної районної лікарні з ліжками цілодобового стаціонару (в кількості 10 ліжкомісць), який діяв у Приютівці, буде переведений в  Олександрійську ЦРЛ. 

Це означало б, що на базі Приютівської лікарні більше б не надавалися послуги в умовах стаціонару, а діяв лише б денний стаціонар. Як зазначала директор КНП “Олександрійська центральна районна лікарня” Валентина Гарагуля, усі хворі, які потребуватимуть медичної допомоги та госпіталізації, зможуть отримати її у відділеннях стаціонару Олександрійської ЦРЛ. 

Тоді пояснювали, що вдатися до таких дій у Приютівці змушені були через вимогу Національної служби здоров’я України (НСЗУ), яка фінансує лікування хворих та заробітну плату медичним працівникам. Але Національна служба здоров’я України внесла поправки у зазначену дату. Тож відбутися усі зміни мали б вже не з 1 березня, а з 1 лютого. 

Така ситуація змусила депутатів Приютівської селищної ради звернутися до очільника даної території Андрія Коломійцева, щоб скликати позачергову сесію та розглянути питання щодо недопущення припинення роботи Приютівської філії терапевтичного відділення  КНП «Олександрійська ЦРЛ» з 1 лютого 2020 року.  

 

 

 

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення