Інформаційний портал

Олександрійщини

В Україні і області поки що нічим тестувати коронавірус

У Кропивницькому й загалом в Україні відсутні тест-системи для діагностики коронавірусу, повідомляє CBN, якому 28 січня ситуацію прокоментувала начальник міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

«Єдиний інструмент діагностування цього захворювання – тест-системи. В Україні їх ще немає, в місті у нас також немає. Тому підтвердити лабораторно цей вірус ми не можемо. За офіційною інформацією Міністерства охорони здоров’я, отримати ці тест-системи мають наступного тижня. Наразі в Україні не зареєстровано випадків захворювання. Серед основних симптомів – висока температура, важко дихати, пневмонія. Можуть бути ще додаткові симптоми», – розповіла Оксана Макарук.

За даними МОЗ, станом на 29 січня 2020 року у світі зареєстровано 6 057 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції 2019-nCoV, 132 з них летальні. Окрім Китаю, захворювання зафіксовано у 15 країнах світу. Для недопущення поширення вірусу 2019-nCoV в Україні розпочато температурний скринінг пасажирів на прямих рейсах з Китаю в аеропорту Бориспіль. На санітарно-карантинних пунктах в аеропорту Бориспіль посилено команди швидкого реагування та епідеміологів та переведено їх в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги.

Фахівці нагадують, що специфічного лікування коронавірусу 2019-nCoV не існує. Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Умовне фото

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення