Інформаційний портал

Олександрійщини

Чи готові на Кіровоградщині до коронавірусу?

В області проводяться заходи, спрямовані на запобігання занесенню на територію Кіровоградщини та поширенню коронавірусу. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко під час прес-конференції, повідомляють в ОДА.
Зокрема, визначені спеціалізовані госпітальні бригади екстреної медичної допомоги та оснащено дві госпітальні бази для лікування хворих на коронавірус. Також підготовлено 17 лікарів-інфекціоністів та 12 лікарів-епідеміологів, які зможуть надавати відповідну допомогу пацієнтам, відбулася серія спеціальних навчань у лікувальних закладах області.
Наразі жодного випадку захворювання на коронавірус в області і в державі не виявлено. У випадку підозри на зараження коронавірусом (при симптомах ГРВІ у людини, яка контактувала з можливим носієм хвороби) пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря. Після цього його та всіх контактних направлять на обсерваційні або карантинні заходи. При клінічних проявах хвороби спеціальна бригада екстреної допомоги госпіталізує хворого в один із двох визначених закладів (госпітальних баз) – до інфекційного відділення обласної лікарні або до стаціонару №1 центральної міської лікарні Кропивницького, де є боксовані інфекційні ліжка. В обох закладах працюють реанімаційні відділення, є необхідне медичне обладнання та матеріальне забезпечення.
За словами Олега Рибальченка, спеціального лікування коронавірусу немає: хворим призначають загальне лікування, противірусні препарати, проводять лабораторну діагностику.
Загалом в області сьогодні функціонує понад 557 інфекційних ліжок, 14% з них – боксовані. За необхідності ще 110 ліжок можуть бути перепрофільовані в додаткові інфекційні.
Необхідними матеріалами та засобами захисту (ізоляційні халати, біозахисні костюми, маски, захисні окуляри, щитки, рукавички тощо) госпітальні бази забезпечені. Завтра очікується поставка відповідних засобів до міських та районних лікарень.
Директор департаменту повідомив, що в області створено спеціальний оперативний штаб, який працює для координації роботи усіх служб з метою запобігання поширенню коронавірусу.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення