Інформаційний портал

Олександрійщини

Дмитро Примак: «Бокс вимагає великої праці над собою. У ньому залишаються найсильніші»

Протягом двох років поспіль у селі Попельнасте на базі місцевого Будинку культури діє секція боксу. Сьогодні її відвідують не лише місцеві діти, а й хлопчики з сусідніх сіл. Попельнастівський сільський голова Олег Волянський, як керівник території, дбає про повноцінне життя на селі, зокрема, й розвиток спорту.
Тож, коли познайомився із боксером Дмитром Сергійовичем Примаком, який у власних справах приїхав у Попельнасте, запропонував йому створити та очолити секцію боксу, пообіцявши, у свою чергу, гарний соціальний захист та всебічну підтримку.


У Дмитра Сергійовича було велике бажання реалізувати власний потенціал, тим більше, що через життєві обставини він довгий час не займався улюбленою справою. Тож із задоволенням погодився на пропозицію Олега Волянського. Коли місцеві діти довідалися про набір до секції боксу, охоче почали записуватися на заняття.
— Одразу я набрав до секції 24 вихованці. Серед охочих займатися боксом були, як хлопці, так і дівчата. Правда, останні з часом вирішили, що бокс — більше чоловіче захоплення і віддали перевагу танцям. Тепер їх більше у місцевому танцювальному гуртку. Решта дітей почали наполегливо тренуватися та вдосконалювати свої вміння. Спорт — велика праця над собою, інколи доводиться пожертвувати чимось заради заняття боксом. На жаль, не всі діти готові до подолання перешкод і виснажливої праці над собою. Саме тому з часом у мене залишилися займатися боксом із першого набору всього двоє хлопців. Проте, вони продемонстрували високі результати, перевершивши всі надії й сподівання: чотирнадцятирічний Максим Кіяшко став чемпіоном у Всеукраїнському турнірі, який проходив у Світловодську, а його однокласник Владислав Титаренко — чемпіоном області, — говорить Дмитро Примак.
Сьогодні секцію боксу у Попельнастому, крім двох чемпіонів, відвідують ще четверо хлопців: Денис Озерний, Кирило Лисянський (обоє з Травневого), Олександр Задорожній (із Попельнастого), Сергій Самарін (із Червоної Кам’янки). Загалом вік дітей становить від 9 до 14 років.
Зазвичай тренування проходять тричі, інколи чотири рази на тиждень, по дві години. Не полишають навчання у секції боксу хлопці й під час канікул. Тож тренуються та наполегливо працюють над вдосконаленням своїх боксерських здібностей. За словами Дмитра Сергійовича, не кожному, хто хоче займатися боксом, під силу витримати навантаження та щільний графік. Саме тому, як пояснює тренер, і проходить закономірний відбір, який витримують найсильніші.
-— Діти, з якими я сьогодні займаюся, сильні духом та фізично загартовані. Є хлопці, які їздять з Травневого, Червоної Кам’янки. Добираються вони у Попельнасте автобусом, а після занять їх забирають батьки власним транспортом. Ні відстань, ні погодні умови ніяким чином не позначаються на їхньому бажанні займатися боксом. Один з цих хлопців — Денис Озерний, крім відвідування секції з боксу, ще й вчиться грати на гітарі, тож переймає музичну грамоту в учасників нашого місцевого гурту «Степ Drive». Жоден із хлопців не пропускає заняття без поважної причини. Усім їм притаманні такі риси характеру, як працьовитість, цілеспрямованість, витривалість, наполегливість, а ще вони мають велику силу волі та сповна віддаються улюбленому виду спорту. Бокс вимагає великої праці над собою. У ньому залишаються найсильніші, — говорить Дмитро Примак.
Як підкреслює тренер, його вихованці, чемпіони — Максим Кіяшко та Владислав Титаренко, досягнувши високих результатів у боксі, не зупиняються на досягнутому, а працюють над підкоренням нових спортивних вершин. Сьогодні на цих хлопців рівняються й молодші вихованці секції боксу.
За час існування у с. Попельнасте секції боксу Дмитро Примак разом зі своїми вихованцями їздили до Кременчука, Павлограда та інших міст, де брали участь у змаганнях різного рівня. А днями і в Олександрії достойно виступили на змаганнях. Це був VІІІ турнір з боксу, присвячений пам’яті Олексія Скічка. Проходив з 30 січня по 1 лютого. Участь у ньому взяли близько 200 спортсменів, серед яких не лише юніорські команди боксерів з багатьох міст та областей України, а також з Молдови та США.
І серед чисельної когорти спортсменів вихованці тренера Дмитра Примака завоювали у своїх вагових категоріях відповідні місця. Так, Максим Кіяшко посів І місце (68 кг), Владислав Титаренко — ІІ місце (58 кг), Денис Озерний — ІІ місце (42 кг), Кирило Лисянський — ІІ місце (38 кг), Олександр Задорожній ІІ місце (30 кг).
Варто зазначити, що не було б у Попельнастому такого розвитку спорту, зокрема, й боксу, якби не натхненники — Олег Волянський та Дмитро Примак.
— За сприяння нашого голови об’єднаної територіальної громади з перших днів кімната для занять боксом облаштована усім необхідним. У нас є боксерські мішки та рукавиці, скакалки, м’ячі. А нещодавно Олег Володимирович пообіцяв нам невдовзі придбати боксерський ринг. Його наявність дозволить нам проводити у Попельнастому турніри з боксу. Відчуваємо ми підтримку і від нашого спонсора — СТОВ ім.Шевченка на чолі із Юрієм Анатольєвим, — резюмував Дмитро Примак.
Варто додати, що Олег Волянський виконав ще одну свою обіцянку — придбав житло та передав його у тимчасове користування Дмитру Примаку. Надалі, якщо тренер залишиться жити й працювати у Попельнастому, сільська рада буде розглядати можливість передати даний будинок у його власність. До речі, це вже не перша подібна практика сільського голови з метою заохочення та залучення фахівців на свою територію.
Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.
Довідково. Дмитро Примак боксом займається дванадцять років. Розповідає, що серед інших видів спорту, які були не менш популярні на той час і які обирали його ровесники, він надав перевагу саме боксу. Переконаний, що на його вибір значно вплинуло й те, що його батько був досвідченим боксером.
По закінченню Київського інституту фізичного виховання і спорту України Дмитро розпочав свою боксерську кар’єру тренером в одній із київських міських шкіл. Потім певний час він не займався боксом, а у 2018 році очолив секцію боксу у Попельнастому.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення