Інформаційний портал

Олександрійщини

Кілька лікарень Олександрії отримали ліцензії на медичну практику

Реформа первинної ланки розпочалась у 2018 році і триває до сьогодні. Вона завершиться після підписання усіма жителями міста декларацій із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. На сьогодні відповідні документи підписали 73% олександрійців. Із 2019 року первинна мережа перейшла на фінансування з Національної служби здоров’я України за кількістю підписаних декларацій, повідомляє Олександрійська міська рада.
З міського бюджету виділено 900 тис.грн для облаштування 50 автоматизованих робочих місць лікарів, під’єднання до швидкісного інтернету, підключення до медичної інформаційної системи «Медейр» тощо. Працює електронна реєстратура, запроваджений електронний онлайн-запис до лікаря, виписуються електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». До електронної системи також підключено діагностичний підрозділ. Інформація про результати діагностики надходить на комп’ютер сімейного лікаря та вноситься в електронну медичну карту пацієнта.
Також триває реформа вторинної ланки. З міського бюджету профінансовано більше 1 млн грн на перший етап реорганізації. Усі заклади, які надають вторинну медичну допомогу, автономізовані, тобто, перетворені з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Проведений І етап комп’ютеризації закладів: облаштовано 28 автономізованих робочих місць, здійснено підключення до швидкісного інтернету та створено розгалужену інтернет-мережу.
Придбано та впроваджено медичну інформаційну систему «Медейр». Це дало можливість зареєструватись у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.
Центральна міська лікарня, дитяча міська лікарня, міська лікарня № 3 та стоматологічна поліклініка отримали ліцензію на медичну практику.
Крім вищевказаних умов є певні вимоги: цілодобова медична допомога та наявність певного лікувально-діагностичного обладнання, яке планується придбати навесні цього року, та отримати кошти за програмою медичних гарантій.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення