Інформаційний портал

Олександрійщини

На Кіровоградщині палають трава, сміття та очерет

5 березня пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградської області 17 разів залучались на гасіння пожеж у екосистемах та на відкритих територіях населених пунктів, повідомляє прес-служба У ДСНС в області.

Так, тричі виїздили на гасіння пожеж бійці 2-го Державного пожежно-рятувального загону м. Олександрія (вул. Берегова, с. Іванівка та с. Березівка)

В усіх випадках травмованих та загиблих немає. Причини пожеж встановлюють фахівці.

Слід додати, що з приходом тепла такі випадки почастішали. Зокрема й 4 березня було 14 виїздів рятувальників для гасіння пожеж на відкритих територіях.

Тож людям слід пам’ятати, що спалювання сухої трави призводить до значних загроз: в сухій траві згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Спалювання сухостою та пожнивних решток призводять до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; при спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, у свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин.

 

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення