Інформаційний портал

Олександрійщини

Надзвичайна ситуація: права та обов’язки громадян

Сьогодні на своєму засіданні Кабінет міністрів продовжив карантин до 24 квітня та запровадив  режим надзвичайної ситуації   на всій території країни.

Кабмін також посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні вірусу COVID-19.

Водночас, як зазначив керівник Уряду, права і свободи громадян згортатися не будуть.

ALEXTIME   пропонує дізнатися більше про права та обов’язки українців   в умовах надзвичайної ситуації.

У нормативних документах щодо цивільного захисту населення ідеться, що громадяни мають право отримувати інформацію про надзвичайні ситуації або небезпечні події, що виникли або можуть виникнути, зокрема ця інформація має бути доступною для людей з вадами зору та слуху.

Також люди мають право бути забезпеченими засобами колективного та індивідуального захисту та повинні використовувати їх. Для захисту своїх прав у надзвичайній ситуації потрібно звертатись до органів влади.

Оскільки в українців суттєво зріс рівень тривоги, то нагадаємо, що в умовах надзвичайної ситуації вони мають право отримувати медичну допомогу, соціально-психологічну підтримку та медико-психологічну реабілітацію у разі отримання фізичних і психологічних травм.

Також читайте:     Сьогодні відновили рейс Протопопівка – Приютівка – Олександрія для людей, які працюють у місті

Під час надзвичайної ситуації права і свободи громадян не обмежуються, але люди мають певні зобов’язання. Так, вони можуть долучатися до запобігання та ліквідації її наслідків у складі добровільних формувань цивільного захисту. Якщо залучення відбувається за трудовим договором – мають отримувати зарплату.

Громадяни зобов’язані дотримуватись правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, зокрема ідеться про карантинні обмежувальні заходи. Також під час епідемії має відбуватись виявлення та госпіталізація хворих, розміщення на карантин контактних осіб, дезінфекція територій.

Додамо, карантинні обмежувальні заходи, яких усі мають дотримуватись, передбачають зупинення навчання в усіх закладах освіти, призупинення роботи закладів торгівлі та громадського харчування, та, за можливості, переведення працівників установ та організацій на дистанційну роботу.

Головний обов’язок влади під час надзвичайної ситуації – ліквідація надзвичайної ситуації та її наслідків, а також санітарна обробка, надання медичної допомоги постраждалим, їхній соціальний захист.

Водночас при введенні надзвичайного стану обмеження суттєво суворіші і може відбуватись мобілізація населення. Ідеться про обмеження пересування (комендантську годину в населених пунктах та пересування між ними), встановлення «квартирної повинності» для юридичних осіб для евакуації населення, рятувальних та військових підрозділів, запровадження особливого порядку розподілу продуктів харчування та речей першої необхідності тощо.

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення