Інформаційний портал

Олександрійщини

Новопразька громада виділила 100 тисяч гривень на креативні громадські проєкти

Депутати Новопразької селищної ради дали зелене світло ініціативним жителям громади, які хочуть втілювати у життя креативні проєкти, та знають, як це зробити. На XXX сесії депутати затвердили Положення про Бюджет участі.  Якщо простіше, це кошти із загального бюджету ОТГ, які виділятимуть на реалізацію проєктів, запропонованих жителями. Наразі Бюджет участі затвердили в обсязі 100 тисяч гривень на рік — на всі проєкти, повідомляє Новопразька громада.

 

Слід зазначити, що пропозицію, яка ляже в основу майбутнього проєкту, мають підтримати не менше 15 жителів села чи селища, окрім самого автора. Потрібно зрозуміло викласти ідею, розробити конкретний план дій, створити креслення чи схему, обдумати комплекс робіт та розрахувати витрати, необхідні для реалізації цієї ідеї. Не зайвими будуть фотографії схожого за задумом проєкту, що існує в іншому місті, або ескіз, якщо це щось зовсім нове й авторське. Слід також урахувати пріоритетні напрямки, визначені Стратегією розвитку Новопразької ОТГ, розробляючи свій проєкт. І, звичайно, він має бути доступний для усіх жителів громади.

 

Серед пріоритетних напрямків може бути облаштування тротуарів, вело- або бігових доріжок, різноманітних зон відпочинку, будівництво майданчиків для занять спортом, впорядкування берегової зони водойм, заходи з озеленення, прикрашання селища та багато іншого.

 

Пропозиції, які претендуватимуть на фінансування з громадського бюджету, спочатку розглядатиме спеціальна Координаційна рада, яка перевірить відповідність пропозицій Положенню про Бюджет участі та дасть авторам рекомендації з їх удосконалення.

Найкращі проєкти потраплять на суд громади. Переможців, які отримають кошти з селищного бюджету, обиратимуть жителі усіх населених пунктів ОТГ. Голосування відбуватиметься в електронному вигляді — на сайті Новопразької об’єднаної громади, та в паперовому — за допомогою скриньок у спеціально визначених пунктах. Голосування триватиме 18 днів. Кожен учасник опитування матиме 3 голоси, але віддати зможе по одному за проєкти різних старостинських округів. Перемогу здобудуть ті пропозиції, які наберуть найбільшу кількість голосів.

 

Кількість проєктів-переможців визначатимуть у межах затвердженого фінансування Бюджету участі. (100 тис. гривень). На малі проєкти виділятимуть від 5 до 20 тисяч гривень. Великий задум може коштувати від 20 до 60 тисяч. За прогнозами фахівців, у рік можна реалізувати до 3 різних за розміром проєктів.

Подати свій проєкт для реалізації за кошти Бюджету участі можуть жителі усіх старостинських округів громади. Зробити це необхідно протягом 2 місяців, починаючи з 1 вересня 2020 року. До кінця року проєкт має пройти всі перевірки, узгодження та голосування, щоб селищна рада могла закласти кошти на його реалізацію у бюджет громади на наступний рік.

Втілювати в життя проєкт будуть виконавчі органи Новопразької селищної ради. Але автор ідеї має допомагати та всіляко підтримувати його реалізацію.

 

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення