Інформаційний портал

Олександрійщини

У Китаї помер чоловік від хантавірусу. Чи варто чекати нової епідемії?

Нещодавно в інтернеті з’явилася інформація щодо смерті громадянина Китаю від хантавірусу. У світлі складної епідситуації стосовно захворювання на коронавірус, повідомлення про хантавірус викликало чимале занепокоєння серед жителів України. Чи варто чекати нової епідемії роз’яснюють фахівці управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Кіровоградщини.

Хантавірус – це інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин. Виділяють дві категорії хантавірусу: геморагічна гарячка з нирковим синдромом та хантавірусний кардіопульмональний (легеневий) синдром. Хантавіруси є робовірусами, тобто їх поширення відбувається через гризунівПередача захворювання від людини до людини не характерна для хантавірусів. Одиничні випадки зараження здорової людини від хворої фіксувалися лише на території Аргентини та Чілі.

Хантавірус не є новим вірусом, він існує давно, однак це захворювання на території України не розповсюджене. Отож спалаху хантавірусу очікувати не варто.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення