Інформаційний портал

Олександрійщини

Андрій Коломійцев про Приютівську ОТГ: з депутатським корпусом у нас — тісна співпраця, завдяки якій приймаються важливі рішення для всієї громади

Фактично півтора року на теренах Олександрійщини існує Приютівська об’єднана територіальна громада.   Що вдалося реалізувати за незначний час існування громади, та які плани на майбутнє — журналісту нашого часопису  розповів голова Приютівської  ОТГ Андрій Коломійцев. 

— Звісно, реалізувати великомасштабні проєкти за час існування громади, а це фактично півтора року, було неможливо. Адже протягом 2018 – 2019 років нам доводилося вирішувати багато поточних проблем, які вимагали не лише часу, а й залучення чималих коштів. Крім того, на момент створення Приютівської ОТГ її бюджет складав усього 21 млн. грн. Формувався він здебільшого із місцевих податків та зборів, орендної плати від земельних ділянок. Вже у 2019 році наші власні надходження до бюджету склали 56 млн. грн. (сюди додалися податки з доходу фізичних осіб та від оренди паїв землекористувачів). З 1 січня 2019 року ми перейшли на прямі бюджетні стосунки і Приютівська ОТГ стала повноцінним суб’єктом обласного підпорядкування. Сьогодні ж загальний бюджет Приютівської ОТГ складає 97 млн. грн. (це і власні надходження, і субвенції з державного бюджету на утримання закладів освіти, медицини).
Проте, незважаючи на повсякденні проблеми й турботи, ми продовжуємо впевнено рухатися вперед та реалізуємо заплановане. Серед таких заходів — будівництво у Войнівці нового адміністративного приміщення під центр надання послуг (в якому також працюватиме актив старостинського округу), реконструкція частини приміщення Приютівської селищної ради під розміщення ЦНАПу в Приютівці, будівництво мосту через Войнівське водосховище.
Наразі ЦНАП у Приютівці вже введено в дію і ми чекаємо на виконання зобов’язань із забезпечення меблями, обладнанням та навчанням від наших європейських партнерів. Завершується будівництво адміністративного приміщення у Войнівці. Об’єкт збудовано на 60% і зараз ми очікуємо фінансування з державного бюджету на завершення проєкту. Що стосується побудови мосту, який повинен з’єднати Приютівку із Войнівкою, то наприкінці 2019 року ми отримали проєкт і вже в цьому році, після проведення тендеру, розпочнеться будівництво. Протягом двох років міст буде збудований. Ми поставили собі за мету розвивати культурний простір. Гарним прикладом тут є Ізмайлівський старостинський округ, де проводилися ремонти в Піщанобрідському СБК та Ізмайлівській бібліотеці. Сьогодні на території громади відбувається багато цікавих заходів, залучається велика кількість населення, а громаду відвідують гості з інших територій.
Також ми займаємося організацією вуличного освітлення. Десь модернізували його, десь почали проводити освітлення на тих вулицях, які до цього часу взагалі не освітлювалися (у Протопопівці, Березівці). На це пішли значні кошти. Тільки у 2019 році для цих потреб ми використали 2,5 млн грн (ремонт існуючих світлоточок, закупівля та встановлення нових ліхтарів).
Що стосується майбутнього, то хотілося б зазначити, що у нас є амбітні плани, пов’язані із заміною системи водопостачання та водовідведення у Приютівці (район цукрового заводу), а також – із глобальним ремонтом доріг та забезпеченням повномасштабного вуличного освітлення.

Населені пункти Приютівської ОТГ знаходяться на значній відстані один від одного. Чи забезпечені вони якісними під’їзними шляхами та дорогами в межах населених пунктів?
— Ще з перших днів своєї роботи особливу увагу ми приділили сполученню населених пунктів громади, забезпечивши там якісне дорожнє покриття. Так, у 2018 році за рахунок бюджетів різного рівня: коштів селищної ради, держбюджету, обласного бюджету ми провели ремонтні роботи на автошляхах від Олександрії до Ізмайлівки, Головківки, Приютівки. У 2019 році продовжили ремонти доріг у Костянтинівці, Протопопівці, Піщаному Броді, Головківці. Основна увага приділяється дорогам, якими пересувається громадський транспорт, шкільні автобуси та більшість населення. Та, на жаль, загалом дорожнє господарство знаходиться в незадовільному стані, а тому одразу відремонтувати усі дороги немає змоги. Для цього потрібен час і кошти.

 — Влітку 2019 року Ви затвердили головний документ, який визначає подальший розвиток Приютівської ОТГ на найближчі п’ять років — стратегію розвитку. Скажіть, за яким принципом формувався цей дороговказ?
— Була сформована робоча група, яка об’їжджала населені пункти, що входять до складу Приютівської ОТГ, та під час проведення там громадських слухань записувала усі пропозиції та побажання людей, які згодом і були враховані під час формування стратегії розвитку Приютівської ОТГ. Також було визначено першочерговість реалізації прописаних у ній завдань. У стратегії представлені усі галузі діяльності ОТГ: освіта, медицина, культура, спорт, комунальне господарство. Звичайно, ми намагалися максимально ефективно використати наші можливості протягом 2019 року, тож вже виконали низку завдань, представлених у стратегії розвитку.
Після прийняття стратегії розвитку громади ми розпочали роботу з формування стратегії розвитку освіти в громаді. Наразі проводяться консультації та аналізується стан галузі освіти для визначення подальших кроків.
Значна увага в рамках стратегії розвитку громади приділяється і медичній галузі. Разом з освітою ця галузь також проходить процес реформування. І в цей час ми повинні забезпечити якісне надання медичних послуг на первинному рівні. Для цього з селищного бюджету виділяються значні ресурси. Приютівська ОТГ забезпечує повноцінне функціонування медичних закладів, які є на території громади (закупівля бензину, оплата комунальних послуг, витрати, пов’язані із утриманням автомобілів). До речі, більшість амбулаторій громади забезпечені сучасним санітарним транспортом.

 — До недавнього часу на базі Приютівської лікарні діяв стаціонар. А з 1 лютого жителі Приютівської ОТГ отримують послуги виключно в умовах денного стаціонару. Поясніть, чому таки не вдалося зберегти стаціонарне відділення у Приютівці?  
— Що стосується можливості забезпечення функціонування стаціонару у Приютівській філії терапевтичного відділення КНП «Олександрійська ЦРЛ», то, попри наші намагання і звернення до обласної та районної державних адміністрацій, Олександрійської ЦРЛ, нам, на жаль, поки не вдалося залишити надання цілодобової стаціонарної допомоги у Приютівській лікарні. Адже, згідно з новими вимогами Національної Служби Здоров’я України, цілодобове стаціонарне лікування може здійснюватися виключно у стаціонарі лікарні другого рівня, тобто в Олександрійській районній та Олександрійській міській лікарнях. Однак, для того, аби забезпечити надання медичних послуг на території Приютівської ОТГ, ми (за домовленістю із центром медико-санітарної допомоги) погодили функціонування фізкабінету (денного стаціонару) на базі Приютівської лікарні. Жителі громади і надалі мають змогу отримувати там вдень необхідну допомогу — ін’єкції, крапельниці. З метою покращення умов перебування пацієнтів в лікарні, ми вирішили найближчим часом провести ремонт у палатах.
Не менше уваги ми приділяли у 2019 році галузі освіти. За кошти бюджету селищної ради, за підтримки спонсорів забезпечено мультимедійним обладнанням перші класи навчальних закладів Приютівської ОТГ. У Протопопівській школі забезпечили водопостачання до харчоблоку, у Користівському ліцеї — ремонт кабінету хімії (у 2018 році для цього кабінету придбане нове обладнання), на території Цукрозаводської школи у 2019 році завдяки співфінансуванню з місцевого бюджету відкрили мультифункціональний футбольний майданчик. А от у Головківську школу придбали  один професійний дрон та шість комплектів малих дронів, що дало змогу учням займатися у гуртку із керування спортивними дронами з подальшою участю у змаганнях.

 — Андрію Олександровичу, цікаво дізнатися більше про роботу КП «Водолій». Знаю, що нещодавно була запроваджена нова послуга для жителів Головківки — вивезення сміття. Чи буде подібна послуга діяти на території інших населених пунктів громади?
— Фінансується КП «Водолій» із місцевого бюджету, а також отримує кошти за надані послуги абонентам. Необхідно сказати, що сьогодні повністю змінилися функції, які виконує КП «Водолій». Так, наприклад, якщо раніше основним видом його діяльності при селищній раді було водозабезпечення жителів Приютівки, то з 2018 року (з моменту створення ОТГ) до його функцій додалися нові — від надання ветеринарної допомоги до ремонту та будівництва доріг. Сьогодні ми маємо нову техніку — два трактори з причепами, грейдер, газонокосарки, подрібнювач деревини. Це той мінімум, який необхідний нам для покращення благоустрою в населених пунктах громади. До 2019 року вивезення сміття здійснювалося лише на території Протопопівського, Войнівського старостинських округів та селища Приютівки. Проте вже з 2019 року ми забезпечили вивезення сміття у Головківському та Костянтинівському старостинських округах. Тож сьогодні більшість старостинських округів вже забезпечені централізованим вивезенням сміття на тимчасові полігони для його зберігання. Наявність техніки, яка є в КП «Водолій», зокрема, грейдера дозволяє нам займатися впорядкуванням місцевих доріг. Чільну увагу приділяємо також облаштуванню зупинок громадського транспорту та дитячим майданчикам.

— Цікаво, чи представлені на території Приютівської ОТГ інвестиційні проєкти?
— Інвестиційні проєкти необхідно розділити на ті, що реалізуються безпосередньо нашою громадою та ті, реалізацію яких втілюють підприємства, що розташовані на території Приютівської селищної ради. Приютівська ОТГ реалізує інвестиційний проєкт з будівництва адміністративного приміщення у Войнівці та реконструкції частини приміщення Приютівської селищної ради під розміщення ЦНАПу (вже функціонує). Також втілюємо в життя масштабні проєкти із освітлення. Реконструювали систему опалення Приютівського ДНЗ (з переведенням закладу на теплові насоси), провели частковий капітальний ремонт дороги у Головківці. У свою чергу, керівники підприємств вкладають інвестиції у розвиток та модернізацію своїх підприємств. Одним з таких є Олександрійський цукровий завод, який вклав кошти у покращення виробничого процесу для підвищення продуктивності заводу. Відповідно, це позитивно позначиться не лише на обсягах продукції, що випускається, а й на створенні нових робочих місць. Також у 2019 році на території громади збудована та введена в експлуатацію сонячна електростанція, потужністю 10 МВт. Бюджет інвестицій – біля 160 млн. грн. Цікавим не тільки для громади, а і для всього господарського комплексу, є реалізація проєкту із збільшення поливних площ сільськогосподарських угідь з 250 до 500 га, що дає значний приріст врожаю технічних культур.

— Наступне моє питання неабияк турбує жителів Протопопівки та Приютівки — чи буде збільшено пасажиромісткість рейсового автобуса та введено в дію додатковий рейс?
— Транспортне забезпечення населених пунктів Приютівської ОТГ — надзвичайно важливе питання. На даний час між усіма населеними пунктами громади, погано чи добре, забезпечено транспортне сполучення. Також особливу увагу ми приділяємо пільговому перевезенню жителів Приютівської ОТГ. З цією метою у 2019 році із бюджету селищної ради виділено 400 тис. грн та на початку 2020 року — 600 тис. грн. Але наразі, дійсно, є багато нарікань та скарг на незадовільну пасажиромісткість рейсових автобусів на маршруті Олександрія – Протопопівка. На жаль, як до створення ОТГ, так і зараз, замовником із перевезення є Олександрійська райдержадміністрація. Звісно, ми не залишаємося осторонь, спілкуємося із перевізниками, контролюємо виконання договірних зобов’язань, щоб вжити необхідних заходів задля покращення перевезень громадян. У 2019 році для того, аби розвантажити у час пік маршрут Олександрія – Протопопівка, введено в дію додатковий маршрут Олександрія – Приютівка (перевізник ТОВ «КД-Транс»). Даний рейс здійснюється щодня о 07:00 ранку (крім святкових та вихідних днів) від Олександрійського цукрового заводу у напрямку залізничного вокзалу Користівка, а далі – на Олександрію. На даний рейс у цей час є попит. На цьому ми не зупиняємося і зробимо все, щоб жителі Протопопівки та Приютівки отримали більш комфортне транспортне сполучення. Крім Приютівки, ми покращили транспортне сполучення за маршрутом Олександрія – Войнівка. Так, ми досягли домовленості із перевізником і тепер зранку у час пік в місто одночасно виїздить два автобуси. Організація  транспортних перевезень – це, насамперед, бізнес. На жаль, для того, щоб курсували автобуси більшої пасажиромісткості, необхідно, щоб був відповідний попит та вартість квитка.

— Торік на території Приютівської ОТГ проходили широкомасштабні заходи такі, як «Ярмарок крафтового варення» та «Ярмарок крафтових виробів», «Свято м’яса». Чи плануєте Ви проведення подібних заходів у 2020 році?
— Взявши такий потужний старт, напевно, ми не маємо права зменшувати оберти. Ми побачили, що для людей такі заходи дуже цікаві, тож у поточному році плануємо проведення «Ярмарку крафтових виробів», але вже у новому, більш цікавому форматі. Наразі працюємо не лише над залученням ресурсів місцевого бюджету, а й подаємо проєкт на спільне співфінансування з обласною державною адміністрацією з держбюджету та інших джерел фінансування. Також сьогодні вже маємо цікаві нові ідеї щодо проведення у поточному році масштабнішого «Свята м’яса», яке вперше стартувало торік у Головківці. Звичайно, обов’язково будемо проводити традиційні вже Дні села у населених пунктах громади та інші традиційні свята.

— Робота Приютівського селищного голови нерозривно пов’язана із роботою команди.  Що скажете про свою співпрацю з депутатським корпусом, як досягаєте порозуміння у вирішенні колегіальних рішень на благо всієї громади?
— Штат працівників Приютівської селищної ради суттєво збільшився у порівнянні із тим, що був до моменту створення ОТГ. Сьогодні мало хто розуміє необхідність такого рішення. Хоча пов’язано це з тим, що ми повинні забезпечувати ті функції, які раніше надавала райдержадміністрація.  Хочу зазначити, що ми багато уваги приділяємо якості наших кадрів. Тому я вимагаю, щоб працівники селищної ради проходили різні тренінги, навчання, щоб вони були ефективними працівниками. Звичайно, у нас існує система преміювання, матеріального заохочення працівників. Треба наголосити, що між керівництвом Приютівської ОТГ та її депутатським корпусом також налагоджена тісна співпраця, завдяки якій нам вдається приймати важливі рішення задля забезпечення належного рівня життєдіяльності всієї громади.
— Дякую за інтерв’ю.
 Спілкувалася Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.

Довідково. Приютівська об’єднана територіальна громада утворилася наприкінці квітня 2018 року. До її складу увійшли п’ять сільських рад (Протопопівська, Костянтинівська, Войнівська, Головківська, Ізмайлівська) та одна селищна — Приютівська, яка і є центром громади. Приютівська ОТГ налічує 17 населених пунктів та має майже 12 тисяч жителів. Це середньостатистична громада в Україні.

Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x