Інформаційний портал

Олександрійщини

Наталя Козинець: “Усіх учасників «АвантюриН» об'єднує безмежна любов до танцю”

       

 Їхніми виступами, виразністю образів та костюмів не перестають захоплюватися глядачі, а найкращою вдячністю та проявом симпатії до них є шквал оплесків, які вони щоразу отримують під час своїх виступів на сцені. Усі вони різні за віком, родом діяльності, але всіх їх об’єднує любов до танцю, кожен із них щоразу викладається на сцені на повну, щоб не лише завоювати прихильність глядачів, а й посісти призові місця. Мова йде про учасників аматорського хореографічного колективу «АвантюриН» Олександрійського районного будинку культури.

Любителів хореографічного мистецтва, активних, непосидючих, життєрадісних та сповнених сил і натхнення представників сильної та слабкої статі зібрала в «АвантюриН» керівник – постановник і засновник даного колективу Наталія Борисівна Козинець.

 

 

 

Ідея об’єднати мистецтвом закоханих у хореографію в Наталії Козинець виникла у 2008 році. На той час вона працювала в Олександрійській філії Черкаської академії менеджменту. На базі даного приміщення й розпочав свою роботу «АвантюриН», а його першими учасниками була група студентів, усього шість осіб — три танцювальні пари.

Та через два роки Наталію Борисівну запросив на роботу в Олександрійський районний будинок культури тодішній його керівник Олександр Барвінський. Вона із задоволенням погодилася, адже працювати пішла за покликанням — методистом хореографічного жанру. Пов’язавши свою трудову діяльність з Олександрійським районом, жінка вирішила, що і «АвантюриН» має стати колективом, який представлятиме та захищатиме честь району.

З того часу розширився склад колективу, змінилася й географія виступів його учасників. Нині «АвантюриН» налічує декілька груп: 4-6 років –  малюки, 7-10 – підготовча, 10-13- середня, 13 – 18 – старша та 30+ це доросла група мам.

На моє запитання, з ким працювати легше — з молодшою чи старшою групою, Наталія Козинець зазначає:

-Є певна специфіка в роботі із молодшою та старшою категорією людей. Наприклад, так звана група мам (від 30 до 50 років) може вивчати складніші постановки, чого не можуть зробити діти. Але до навчання здатні всі без винятку. Усіх учасників «АвантюриН» об’єднує безмежна любов до танцю”.  За цей час ми встигли побувати в Болгарії. Туди ми відправилися у 2014 році зі старшою групою. У конкурсі «Слов’янський базар» із постановкою «Серця клич» там ми отримали відзнаку журі, а за постановку інших номерів зайняли два других та два третіх місця. До введення обмежень, пов’язаних з епідемією COVID-19, ми весь час їздили виступати в Київ, Кривий Ріг, Знам’янку, Світловодськ, Чернівці та інші міста України. У поточному році приймали безпосередню участь у Міжнародному фестивалі «Підкори серце-2020», який проходив у Києві, а також Всеукраїнському фестивалі «Магія Карпат», який відбувся на Верховині.

      З Верховини наш колектив повернувся із гарними результатами — 2 Гран-прі (одне завоювали діти, інше — мами). Також посіли  друге  та третє  місця. Однак, останнім часом через карантин довелося перейти на пряму трансляцію онлайн виступи учасників «АвантюриН». Скажімо, зараз беремо  участь (з допомогою прямої трансляції) у фестивалі українського танцю «ГопакФест».

Взагалі, я постійно перебуваю у творчому пошуку. Кожен номер має свій сюжет та своєрідну родзинку. Звісно, підбираю їх і залежно від вікової категорії учасників колективу. Скажімо, діти самі надихають мене та спонукають до нових ідей індивідуальними здібностями, артистичністю, особливостями виступу на сцені: хтось грає більше мімікою – лицем, хтось більш гнучкий і краще володіє пластикою. Намагаюся врахувати всі ці критерії, — розповідає Наталя Козинець.         

За час існування аматорського хореографічного колективу «АвантюриН» Наталія Козинець має не одне покоління випускників. Моя співрозмовниця зазначає, що сьогодні серед них є не лише ті, для кого заняття в «АвантюриН» залишилися не більше, ніж просто захопленням, а й ті, хто вирішив пов’язати своє життя із хореографією, для кого вона перетворилася на професію і спосіб заробляти собі кошти на життя. Серед когорти тих, хто не полишив танці, Наталя Борисівна виокремлює Дмитра Карлаша, Ірину Епінгер, Юлію Лопату. До речі, Юлія ще навчається на хореографа, але вже самостійно організовує постановку номерів для учасників старших груп.

-У перекладі «АвантюриН» означає дорогоцінний камінь. Щоразу в створення кожного номера, крім своїх фахових знань, я обов’язково закладаю частинку любові, тому, мабуть, вони так припали до душі публіці. Знаю, що більшість глядачів люблять номер «Чарівний світ» (бджілки) за участю дітей віком від 4 до 6 років, — говорить Наталя Козинець.

        Сьогодні «АвантюриН» відомий не лише на теренах Олександрійщини, а й далеко за її межами. Колектив має чимало відзнак, серед яких грамоти, подяки, дипломи районного, обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів. А нещодавно до цього переліку додалася ще одна – Подяка Кіровоградської обласної державної адміністрації за багаторічну плідну працю, особистий вагомий внесок у збереження і популяризацію української культури та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, якою було відзначено Наталію Козинець. Безумовно, це чергова заслужена нагорода Наталії Борисівни за її наполегливу працю і вміння дарувати позитивні емоції та гарний настрій глядачам .

Читайте також:  Бюджети громад Кіровоградщини у 2022 році можуть отримати додатково понад 360 мільйонів гривень
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x