Інформаційний портал

Олександрійщини

                         БОГДАН КУРУП про Новопразьку ОТГ: 

                «Ми будуємо спроможну, дієву та успішну громаду

      

 


 Ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію в Україні та низка обмежувальних заходів, змушують усіх нас і надалі не втрачати пильності та вдаватися до дещо відмінних від звичних форм та методів роботи. 14 жовтня в Новопразькій об’єднаній територіальній громаді калейдоскоп свят — День захисника України,  Покрова Пресвятої Богородиці та чергова річниця заснування селища.

          Напередодні святкової дати ми  зустрілися із Новопразьким селищним головою Богданом Анатолійовичем Курупом, щоб дізнатися, з якими досягненнями Новопразька громада зустрічатиме прийдешні свята, а також про те, над вирішенням яких проблем зосереджена його увага, як голови об’єднаної територіальної громади.

 

        – Найперше, користуючись нагодою, хочу привітати жителів Новопразької об’єднаної територіальної громади з Днем Захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та 292-ою річницею заснування селища Нова Прага. Бажаю землякам добробуту в родинах, міцного здоров’я, сімейного затишку та розвитку і процвітання рідного селища. Нехай Мати Божа вбереже всіх нас від бід і напастей.

 

        – Богдане Анатолійовичу, пропоную відразу перейти до справ нагальних.  Цікаво, що б Ви  зарахували до найбільших  позитивів розвитку громади?

 

        – Найбільше, що мене радує, це те, що новопразьці не залишаються осторонь життя громади. Мої земляки беруть активну участь в обговореннях, формують перелік проблем, які, на їхню думку, є найбільш актуальними. Таким чином ми, влада, маємо зворотний зв’язок із людьми, а це допомагає нам краще орієнтуватися в проблемах та завданнях, які необхідно виконувати, визначати першочерговість їхньої реалізації та шукати найбільш ефективні шляхи вирішення.

  

        – Відомо, що  ефективні шляхи Вам вдалося знайти під час реалізації масштабних проєктів…

 

        – Не можу не погодитися. За цей час  серед найбільш масштабних проєктів, реалізованих на території Новопразької ОТГ, варто відзначити реконструкцію навчально виховного об’єднання. Це надзвичайно важливий проєкт для жителів нашого селища. Завдяки ремонтним роботам нам вдалося відкрити в дошкільному закладі  дві групи, які нині відвідує 40 дошкільнят. Тож тепер повністю знята черга до садочків.  Загальна вартість цього проєкту складає 46 млн грн — це кошти Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету.

     –  Сьогодні медицина переживає не найкращі часи. Чи вдається Вам на підпорядкованій території забезпечувати надання першочергових медичних послуг?

 

    –  Великою проблемою на території селища стало закриття терапевтичного виділення у зв’язку з проведенням медичної реформи другої ланки. Дуже прикро, що наші прохання щодо необхідності та доцільності збереження терапевтичного виділення в Новій Празі не були почуті, ані в райдержадміністрації, ані в облдержадміністрації, ані в Міністерстві охорони здоров’я. 

      Тож врешті-решт ними було прийняте рішення про закриття терапевтичного відділення. Але, попри складні реалії сьогодення, ми шукали  альтернативний вихід із ситуації.  Таким стало відкриття денного стаціонару на базі терапевтичного відділення в Новій Празі. За кошти із бюджету Новопразької ОТГ ми  провели ремонт системи опалення, відремонтували дві палати, закупили  нові меблі. Тож тепер щодня жителі громади мають можливість отримувати в комфортних умовах крапельниці, ін’єкції та інші необхідні процедури.

       Також у рамках програми «Сільська медицина» ми отримали автомобіль для Новопразької лікарської амбулаторії, який значно полегшує роботу медиків, допомогає їм оперативно прибути на виклики, навіть, у найвіддаленіші куточки нашої громади.

    До речі, у той час, коли в нашій державі відбувалася ліквідація ФАПів, нам попри складність усього процесу, вдалося зберегти ФАП у Пантазіївці. Стало це можливим завдяки включенню його в мережу комунального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги Олександрійського району”.

       

       – Богдане Анатолійовичу, наприкінці грудня минулого року в Новій Празі відбулося відкриття поліцейської станції. Розкажіть про її роботу?

 

 

         – Поліцейська станція знаходиться в будівлі місцевої пожежної команди. Там для роботи поліцейських офіцерів громади відведені окремі кабінети, у яких проведено ремонт та встановлено необхідну для роботи оргтехніку. Поліцейські офіцери обслуговують усі населені пункти громади, у тому числі Пантазіївський та Шарівський старостинські округи.

          

          Для поліпшення умов праці та оперативності їхнього прибуття на виклик ми отримали два службових автомобілі. З бюджету селищної ради фінансуємо придбання пально-мастильних матеріалів, технічне обслуговування автомобілів. Наші поліцейські не сидять в кабінетах, а весь час знаходяться серед людей — патрулюють вулиці населених пунктів ОТГ.

 

          Як показала практика, наявність власної поліцейської станції позначилася на покращенні в цілому криміногенної ситуації в населених пунктах Новопразької ОТГ. Скажімо, фіксується зменшення кількості крадіжок, тяжких злочинів. Крім того, зросла й кількість розкриття злочинів.

        Дбаючи про життя та безпеку жителів Новопразької ОТГ, а також, врахувавши численні звернення, що надходили від новопразьців, ми придбали та встановили дорожні знаки на найбільш небезпечних ділянках доріг. Також встановили у Новій Празі автономну систему відеоспостереження. До речі, багато злочинів було розкрито саме завдяки наявності камер зовнішнього спостереження.

     – Відомо, що селищна рада опікується питаннями благоустрою території. Яких успіхів вдалося досягти в даному напрямку?

 

   – Приємно відзначити, що за два з половиною роки існування Новопразької ОТГ нам вдалося суттєво поліпшити парк місцевого комунального підприємства. Якщо, наприклад, раніше у своєму розпорядженні  комунальне підприємство мало непрацюючий  екскаватор, старий ГАЗон та асенізатор, то нам вдалося придбати нову дороговартісну техніку: сміттєвоз МАЗ, трактор із причепом та навісним обладнанням, самосвал МАЗ, екскаватор, ГАЗель.

        ГАЗель та екскаватор ми закупили за власні кошти, а із придбанням сміттєвозу, трактора з навісним обладнанням нам допоміг наш земляк Анатолій Кузьменко, який на той час був депутатом Верховної Ради України. Самосвал   придбали у рамках програми «Добре» на умовах співфінансування — частину коштів  виділили із бюджету Новопразької ОТГ. Тепер завдяки наявному потужному автопарку ми маємо змогу надавати послуги із централізованого вивезення сміття на території ОТГ, взимку розчищати від снігу сільські вулиці, здійснювати обслуговування доріг, мереж водопостачання й тому подібне.

       Окрім того, наявність техніки дозволила нам вирішити одну із нагальних та багаторічних проблем новопразьців — вивезення сміття. Загалом, ця проблема мала масштабний для Нової Праги характер. Адже місцеві жителі роками викидали сміття –  хто, де хотів. За час існування громади силами працівників комунального підприємства ми ліквідували понад 50 несанкціонованих сміттєзвалищ на території Нової Праги.

      Сьогодні хочу подякувати тим жителям Новопразької ОТГ, які розуміють необхідність та важливість вивезення сміття і підписують із комунальним підприємством на це відповідні угоди. Я сподіваюся, що їхній  приклад наслідують й інші односельці. У свою чергу, ми, як представники влади, які обіцяли налагодити систему вивезення сміття, свою обіцянку виконали. Тож тепер наступний крок мають зробити жителі всієї громади.

           – Які ще кроки, окрім вищезгаданих, вживаються Вами з метою поліпшення умов проживання жителів Новопразької об’єднаної територіальної громади?

            -Особливу увагу ми приділяли реконструкції мереж вуличного освітлення. Наприклад, до моменту створення ОТГ було всього близько 100 світлоточок.

 Сьогодні всі населені пункти старостинських округів освітлюються. За час існування громади ми встановили 630 нових світлоточок на території всієї громади. Взагалі, ми планували встановити у 2020 році ще більше сучасних світильників. Для цих потреб Кабмін обіцяв виділити нам понад 2 млн грн, ми дуже розраховували на ці кошти. І планували додати до цієї суми  ще кошти із бюджету Новопразької ОТГ та побудувати в парку мультифункціональний майданчик. Але через епідемію коронавірусу  на території України кошти в сумі понад 2 млн грн з нашого бюджету були забрані у Фонд боротьби із пандемією.

        Чільну увагу у своїй повсякденній діяльності ми приділяємо також і такому важливому питанню, як проведення капітального ремонту дорожнього покриття. Нам вдалося за рахунок власних та залучених коштів капітально відремонтувати 6 км доріг — вулиці Центральна та Козацька в Новій Празі, а також вулиці Центральна та Садова в Пантазіївці.

         До мене, як до голови громади, надходили пропозиції від місцевих жителів та депутатів. Вони були дуже занепокоєні ситуацією, що пов’язана з аварійним станом переходів через річки.  Тож врахувавши актуальність вирішення даної проблеми, ми встановили п’ять залізних переходів (всього 250 метрів). Тепер пересуватися кладками не лише безпечно, а і зручно.

 

    – Транспортне сполучення відіграє важливу роль у життєдіяльності громади, створення комфортних умов для її жителів. Чи можете сьогодні говорити про налагоджену транспортну мережу?

 

        – Сьогодні наша громада одна з небагатьох, де запроваджено курсування автобусів між старостинськими округами та центральною садибою об’єднаної територіальної громади — Новою Прагою. Для забезпечення перевезень ми придбали автобус, який курсує двічі на тиждень згідно з графіком, і жителі Пантазіївського та Шарівського старостинських округів мають можливість приїхати в Нову Прагу.

        Крім того, завдяки нашій домовленості із перевізником було внесено зміни в маршрут руху рейсового автобуса Олександрія — Нова Прага. Тепер раз на тиждень рейсовий автобус заїжджає на одну із найбільш віддалених вулиць Нової Праги — вулицю Горького.

        Якщо говорити про перевезення, то доцільно згадати про те, що до початку створення ОТГ у Новій Празі по селищу діяв єдиний фіксований  тариф (5,50 грн – авт.) вартості квитка, незалежно від кілометражу. Що було не дуже зручно для людей. Ми знайшли спільну мову з перевізником і нам вдалося зменшити вартість проїзду. Тепер діє не фіксована ціна квитка, а залежить вона від кілометражу, який людині необхідно проїхати по селищу.  Дбаємо ми й про те, щоб людям було зручно та комфортно чекати автобус. Тож встановлюємо нові автобусні зупинки.

 

        – Як цьогорічний карантин та пов’язані із ним обмеження позначилися на наповненості бюджету Новопразької об’єднаної територіальної громади?

 

        – На жаль, ми до цього часу не можемо виконати бюджет. Оскільки, змінами, що були внесені до держбюджету в березні 2020 року, було передбачено звільнення юридичних осіб на місяць від сплати за орендну землі. Від таких дій бюджет Новопразької ОТГ недоотримав один  мільйон гривень. А це суттєва сума коштів. Якби не цей форс-мажор, то ми мали б перевиконання бюджету, як торік. І, звичайно, тоді б змогли розподілити кошти на розвиток громади — зробити дороги, освітлення, придбати необхідне обладнання в заклади соціальної сфери.

        Але попри всю складність сьогодення, ми активно працювали над залученням інвестицій у свою громаду. Тож сьогодні можемо говорити про 5 млн грн тільки закордонних інвестицій, які нам вдалося отримати в рамках реалізації програми «Добре». Кошти виділялися на розробку проекту просторового планування, встановлення спортивних майданчиків у Новій Празі, Шарівці, Пантазіївці, на ремонт мультифункціональної актової зали в Новій Празі, ремонт Артцентру, який невдовзі запрацює на першому поверсі Новопразької школи та придбання самосвалу МАЗ.

        – Якщо говорити про поточний стан справ, то на чому сьогодні зосереджена Ваша увага, як керівника об’єднаної громади?

 

        – Зараз працюємо над створенням Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), який розміститься на першому поверсі в будівлі центру дитячої та юнацької творчості. Наразі вже провели тендер. Завдяки відкриттю ЦНАПу в Новій Празі в жителів усієї громади з’явиться можливість скористатися широким переліком послуг, який він надаватиме, а це понад 100 послуг. Їм не треба буде ходити в різні інстанції для того, щоб отримати довідку чи інший документ, а буде достатньо прийти до ЦНАПу та замовити необхідний перелік.

 

        – Молодь — рушійна сила, майбутнє громади. Чи створені для неї на теренах Новопразької ОТГ можливості для цікавого та змістовного дозвілля?

 

        – У повсякденній роботі ми намагаємося не лише дбати про наповнення бюджету, реалізацію проєктів, поліпшення умов у закладах соціальної сфери, а і про дозвілля молоді. Ми спеціально обладнали окремий кабінет у музичній школі, де представники молодого покоління, які працюють у громадських організаціях, мають змогу прийти в цей кабінет і попрацювати за комп’ютером, знайти необхідну для своєї роботи інформацію. Невдовзі в селищі запрацює Артцентр. Ініціатором його відкриття була молодь. Артцентр забезпечений проєктором, комп’ютером, м’якими пуфами та диваном. Тож за бажанням хлопці та дівчата матимуть змогу переглядати футбольні матчі та інші спортивні події, грати в комп’ютерні та настільні ігри, спілкуватися та працювати над втіліенням інших цікавих проєктів.

 

        – Богдане Анатолійовичу, на завершення нашої розмови, хотілося б почути про тих людей, які працюють із вами пліч-о-пліч, допомагають у повсякденній роботі — ваших однодумців, соратників. Хто вони?

 

        – Я надзвичайно вдячний, що маю порозуміння й підтримку з боку депутатського корпусу та виконавчого комітету Новопразької об’єднаної територіальної громади. У нас налагоджена тісна співпраця. Разом ми працюємо над вирішенням важливих питань життєзабезпечення громади, оперативно реагуємо на виклики сьогодення. Я б сказав так: у нас мінімум політики, а більше господарської діяльності, визначення пріоритетів у роботі та залучення жителів Новопразької громади до співпраці. За що висловлюю кожному свою щиру вдячність.

 

– Дякую за інтерв’ю.

 

Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x