Інформаційний портал

Олександрійщини

“Діємо проти насилля”

Хепенінг під такою назвою відбувся 27 листопада на головній площі Олександрії. Його організували та провели активістки ГО “Олександрійський гендерний інформаційний центр” у рамках проєкту “Сила рівності” завдяки підтримці уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Приємно, що захід об’єднав представників влади, місцевого самоврядування, громадських активістів, журналістів, волонтерів.  

Загалом до події долучилися понад 50 осіб, ще близько 100 олександрійців і гостей міста стали безпосередніми учасниками хепенінгу. Дізналися про Всеукраїнську акцію “16 днів проти насилля”, отримали контакти національної гарячої лінії, куди слід звертатися у разі домашнього насильства за допомогою спеціалістів, пройшли тест “Що для тебе насильство?“, покликаний допомогти олександрійцям краще розпізнавати різні види домашнього насильства.  

Справжніми “родзинками” хепенінгу стали фотовиставка “Річ у тім”, організована поліцією, та імпровізовані вистави молодіжного парламенту, що яскраво ілюстрували різні види домашнього насильства і мотивували людей замислитися, як зупинити домашнє насильство,  записати свої варіанти рішень на фліпчарті #діємо_проти_насилля. Найактивніші актори, отримали за свою участь від організаторів фірмові світшоти з написом “Сила рівності” та #ВільніВідСтереотипів.

Керівниця проєкту “Сила рівності” Анна Орловська   прокоментувала мету заходу: “За статистикою кожна третя жінка у світі протягом життя зазнає фізичного або сексуального насилля, але про це не прийнято говорити публічно. Більше того, багато постраждалих вважають насильством лише побої, а приниження, словесні знущання чи критику терплять і виправдовують складним характером партнера. Саме тому у ході хепенінгу через імпровізовані вистави підлітки намагалися звернути увагу пересічних мешканців на різні види домашнього насильства та продемонстрували, що ця будення проблема варта визнання та розв’язання”.

Організатори події щиро вдячні всім партнерам, журналістам, волонтерам, відвідувачам хепенінгу, які підтримали та підсилили своєю залученістю захід.


Читайте також:  РІЗДВО  - свято Любові і Добра

* «Річ у тім 2.0» — це соціальна ініціатива, в межах якої проходить виставка та онлайн-відеокампанія, де представлені 16 предметів, пов’язаних з реальними випадкам домашнього насильства. Цьогоріч створено відеоролики за участю відомих особистостей: акторів/-ок, ведучих, музикантів, вчених та спортсменів, які озвучили реальні історії постраждалих від домашнього насильства.

Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x