Інформаційний портал

Олександрійщини

“Гендер стосується кожної і кожного”

    Громадське обговорення на таку тему відбулося у п’ятницю, 2 липня,  в Олександрійській районній раді. Зініціювали його керівниця даного проєкту Анна Орловська та  голова ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» Любов Кан. Виступаючи перед депутатським корпусом, вони розповіли про напрямки своєї роботи, можливості та запросили усіх бажаючих на зустріч. Акцент зробили на тому, що проєкт покликаний  популяризувати дану тему у межах сіл та громад Олександрійського району.

      Як зазначила Анна Орловська, побутує думка, що вирішення гендерних питань це – захист тієї чи іншої суспільної групи або отримання нею привілеїв. Але питання гендерної рівності стосується усього суспільства. Більшість трактує гендерні питання, як не актуальні і не першочергові, які ніяким чином не впливають на взаємозв’язок між гендерною рівністю та соціально-економічним розвитком громади, країни. Озвучуються думки про те, що ці проблеми взагалі є надуманими, нав’язаними. Але незнання призводить до несприйняття, дискримінації, створення загрозливого, ворожого, принизливого, образливого середовища, підтримки та посилення гендерних стереотипів.  Тому мета  громадського діалогу обговорити поняття «гендер», «гендерна рівність», «фемінізм», «гендерні стереотипи», необхідність впровадження “гендерно-орієнтованого бюджетування” і “гендерно-чутливої політики” у громадах.

     На запрошення активісток відгукнулися депутати районної ради. Під час  зустрічі вдалося досягти певних цілей на перспективу. Зокрема, від учасників діалогу надійшли  оригінальні пропозиції щодо  реалізації проєкту “Гендер стосується кожної і кожного”. А також озвучені й інші ідеї, що можуть лягти в основу вже запровадженого проєкту під назвою «Олександрія – місто магніт»,  реалізацію якого забезпечує Тренінговий центр «Мозаїка» та його проєктна менеджерка Анна Орловська. 

   Помітним заходом у рамках нового проєкту буде інтерактивна фотовиставка про  жінок-героїнь, що пройде восени в галереї VashArt. Очікується, що героїнями виставки стануть 10 мешканок Олександрійщини, життєві історії  яких  покликані мотивувати інших  жінок на самореалізацію у   громадській сфері,  бізнесі та політичній діяльності. Кожна історія отримає свій QR – код і її можна буде  прослухати  за допомогою смартфону. 

     Загалом, сам проєкт  покликаний зруйнувати стереотипи, підвищити рівень розуміння понять гендер, гендерна рівність, фемінізм, а у довгостроковій перспективі — сприяти впровадженню гендерно-орієнтованого бюджетування і гендерно-чутливої політики в громадах, які виявлять бажання долучитися до проєкту.

 Активними учасниками діалогу також були представники районної Координаційної ради  з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми, що утворена Розпорядженням  голови Олександрійської РДА.

      Реалізація проєкту “Гендер стосується кожної і кожного” відбувається за підтримки Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом.  

Читайте також:  Школярі з шести громад Олександрійщини знайомилися з військовою справою у патріотичному таборі
Підписатися
Повідомлення
guest
1 Коментар
найдавнішими
найновішими найпопулярнішими
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Anton
Anton
2021-07-06 07:21

А де маски?

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x