Інформаційний портал

Олександрійщини


     Щаслива та людина, яка осяяна талантом, і не будь-яким, а справжнім, від Бога. Такий талант – річ, властива не кожному, а хто її має, той повинен розвивати і в жодному разі не «закопувати в землю», як застерігає народна мудрість. Іноді наша робота і наше хобі (улюблене заняття) спершу можуть здаватися оточуючим несумісними взагалі. Та хіба ж багатогранність не в моді? Обмежуватися єдиною справою й проживати життя без гармонії – неможливо, і це доводить неповторний досвід казково талановитої Вікторії Олександрівни Косяк – керуючої справами виконавчого комітету Приютівської ОТГ. 

        Життєвий шлях цієї пані сповнений справедливості, захисту громадян і закону, служби заради їх добробуту та праці на користь звичайного народу – вражає, адже за першою освітою, Вікторія – соліст-вокаліст естрадного співу! Це б так не захоплювало, якби пані Вікторія не мала другої освіти й не працювала в органах внутрішніх справ. Службу в лавах міліції завершила у спеціальному званні «Майор міліції». За період служби була нагороджена нагрудними знаками «За відзнаку в службі» ІІ та І ступеня! Так-так, це все про представницю однієї з партій, депутатку Олександрійської міської ради, а ще… про творчо обдаровану мисткиню Вікторію, яка не уявляє свого життя без ниток і гачка для в’язання!

Досвід цієї жінки свідчить про те, що для повної реалізації себе – недостатньо високих посад і хорошої роботи, для справжнього самоосягнення необхідна творчість і прояви таланту, дарованого долею.

У інтерв’ю Вікторія Олександрівна розповідає, де ж бере натхнення та час на створення казкових героїв, фантастичних тваринок й інших персонажів? Що важливо в житті, аби не “загубити” себе? Яке ж воно – життя митця, посадовця та депутата в одній особі?..

– Ви створюєте неперевершені в’язані іграшки, які привертають увагу чи не кожної людини. Професійність і якість їх виконання помітно навіть через фото. Скажіть, як давно у Вашому житті присутня творчість? Взагалі, з чого все починалось?

– Почала в’язати я ще, коли мені було шість років. Навчила мене в’язанню моя тітка, але тоді я в’язала лише спицями і лише елементи одягу, до іграшок тоді це не мало ніякого значення. В’язати іграшки я почала у 2011 році, коли пішла у декретну відпустку. На той час я працювала в міліції і така робота дуже виснажувала. Аби трохи внести в своє життя позитиву, до того ж, готуючись стати вперше мамою, я почала передивлятися в інтернеті різні майстер-класи по в’язанню іграшок. Саме тоді я вперше взяла до рук в’язальний гачок і почала створювати іграшки. Звичайно, спочатку це були трохи примітивні іграшки, але вже тоді я зрозуміла, що це хобі стане моїм улюбленим заняттям.

– А що в’яжеться простіше: елементи одягу чи іграшки?

– Елементи одягу в’яжуться простіше, адже це – окремі прямі деталі, а от коли в’яжеш іграшку, потрібно постійно змінювати форму, робити утяжки… Наприклад, на обличчі іграшки потрібно зробити спеціальні утяжки, аби було видно, де розміщуються очки чи  ротик.

– На вишуканий дизайн Ваших створінь неможливо не звернути увагу. Так і хочеться поцікавитися,  Ви самі підбираєте колір, вигадуєте ці образи чи використовуєте якісь шаблони..? Розкажіть, будь ласка, як створюється іграшка? Скільки потрібно часу на в’язання?

 – Вже за стільки років в’язання я можу в’язати просто з картинки. Часто придумую сама дизайн робіт. На сьогодні в мене дуже багато власних авторських майстер-класів іграшок. Коли мені просто хочеться відпочити, я беру готовий майстер-клас інших авторів і просто в’яжу по опису. В залежності від складності та розміру іграшки розраховується час в’язання. Наприклад, середньої складності іграшку, розміром 15 см можна зв’язати протягом одного дня, але  при умові, якщо ні на що, не відволікаючись. А можна і декілька тижнів в’язати. Кольорову гамму обираю сама.

– Нещодавно у соціальній мережі Ви похизувалися цілим “арсеналом” своїх робіт. Скажіть, яка їх подальша доля? Напевно, всі Ваші близькі та друзі мають Ваш авторський витвір?

– Багато іграшок я дарую знайомим, інколи в’яжу на замовлення. Кожному подобається, коли результат його праці приносить радість людям. Це стосується і мого хобі, і роботи.

– Відомий психолог стверджував: “Себе неможливо знайти, себе можна тільки створити”. Як вважаєте, Ви себе створили, займаючись творчістю, чи все ж таки, працюючи для людей?

– Мабуть людина створює себе, не лише, коли працює, але й коли займається творчістю. Бо саме творчість –  внутрішній світ, який дає життєву енергію. Але я погоджуюся з тим, що і робота є основним чинником формування особистісних якостей.

– Чи багато охочих з’являється придбати Ваші роботи?

– Так, охочих завжди багато, багато пишуть у приватні повідомлення, деякі магазини також пропонують свої послуги з реалізації моїх іграшок, але найчастіше, я дарую і просто роздаю іграшки знайомим, особливо у кого є маленькі діти.

– Дякую за чудову розмову і приділений час! Щиро Вам бажаю натхнення для нових казкових робіт!  

Читайте також:  На адресу нашої редакції надійшов лист від нашого постійного читача Геннадія Єрьоміна
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x