Інформаційний портал

Олександрійщини

Міжнародний жіночий день – ЧУДОВА НАГОДА НАГАДАТИ СВІТУ ПРО ГЕНДЕРНУ РІВНІСТЬ 

В останні десятиліття 8 березня   відзначається нами, як свято, що прославляє настання весни і представниць прекрасної статі. Дівчата і жінки  отримують безліч компліментів, подарунків і квітів.

 Але насправді Міжнародний жіночий день має іншу мету і призначення.

Пригадаємо, що повна назва свята – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир. Свято встановлено рішенням ООН у 1977 році і відтоді   щорічно відзначається на згадку про культурні, політичні та соціально-економічні досягнення жінок.

Темою свята також є рух за права людини, привертаючи увагу до таких питань, як гендерна рівність, сексизм, репродуктивні права та насильство щодо жінок.

8 Березня – насправді, найзначніше з феміністичних свят.

Чому 8 березня?

Дата 8 березня прийшла в міжнародний лівий рух з Росії. У 1917 році в цей день (23 лютого за старим стилем) почався страйк робітниць ткацьких фабрик у Петрограді з вимогами “Хліба й миру!”, який переріс у революцію. Тиждень по тому російський імператор зрікся престолу, а тимчасовий уряд надав жінкам право голосу.

У 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ’я.

 Але все починалося набагато раніше

Знаємо, що  свято  8 Березня напряму пов’язано з іменем відомої    діячки німецької соціал-демократії Клари Цеткін.  У серпні 1910 року на конференції в Копенгагені вона запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіноче рівноправ’я та емансипацію.

Близько ста учасниць з 17 країн схвалили ідею одностайно.

У такий спосіб учасниці конференції в Копенгагені підтримали настрої 15 тисяч американських робітниць, які у 1908 році  в Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня, збільшення заробітної плати та права голосу (в більшості штатів жінки здобули його у 1920 році, коли ухвалили 19-ту поправку до Конституції США). Наступного року Американська соціалістична партія запропонувала зробити останню неділю травня Днем трудящих жінок.

У 1911 році його вперше відзначили в Німеччині, Австро-Угорщині, Данії й Швейцарії.

У 1975 році (у Міжнародний рік жінки) Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ’я.

 Кольори 8 Березня

У сучасному світі  кольором 8 березня часто називають фіолетовий, оскільки він символізує гідність і справедливість

Фіолетовий, зелений та білий – це кольори Міжнародного жіночого дня.

Їх запропонував як символ боротьби за рівноправ’я британський Жіночий соціально-політичний союз у 1908 році. Фіолетовий знаменує собою справедливість і гідність, зелений – надію, білий – чистоту.

Сучасна українська жінка

Сьогодні українська жінка може зі зброєю в руках захищати Батьківщину, може під кулями рятувати життя пораненим. У тилу жінки змушені боротися   за рідну землю, за свободу, за безпеку власних дітей, батьків, за мир. І це напевно переломний момент, коли суспільство має позбутися  патерналістського ставлення до жінок, пояснюючи це  традиціями, бажанням оберігати слабку стать, святістю місії материнства.

Численні наукові дослідження стверджують, що статус жінки у суспільстві, визнання її рівноправності з чоловіками (у тому числі, в питаннях оплати праці) є найкращим індикатором його майбутнього – воно краще за добробут і рівень демократії визначає траєкторію розвитку країни. Те, що відбувається з жінкою, впливає на безпеку, стабільність, добробут, здоров’я, освіту і навіть корупцію і тип режиму. І з огляду на цей показник та нинішній військовий стан, є усі передумови для трансформації нашого суспільства, в основі якої  має стати усвідомлення необхідності дивитися на жінку як на вільну, рівноправну та рівноцінну особистість.

Благословені Богом українки: шляхетні пані, мудрі Берегині.
Не знає світ достойнішої жінки ніж та, що народилась в Україні.
Вродливі, гонорові, непокірні, розсудливі, сміливі і завзяті.
Талановиті, віддані і вірні, душею щирі, на добро багаті.
Долонями готові світ зігріти. Любові полум’я у серці не згасає.
Де шлях проліг ваш – проростають квіти, сміються діти, сонце в небі сяє.
Сестра, кохана, мама і дружина, хоч доля ваша всякою буває.
Незламні духом ви, як Україна.
Нехай Вас Бог з небес благословляє.  Зі святом !
Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x