Інформаційний портал

Олександрійщини

ОЛЕГ ВОЛЯНСЬКИЙ. Інтерв’ю з беззаперечним лідером

– Олеже Володимировичу, півтора місяці тому, у великому інтерв’ю нашій газеті Ви повідомили, що йдете на вибори і вірите в те, що зробите Вашу майбутню велику громаду такою ж успішною, якою Ви вже зробили малу Попельнастівську ОТГ. Чи не змінилася Ваша думка з того часу?
– 100% – не змінилася. Скажу навіть більше, тепер, після передвиборчих поїздок і зустрічей в округах,  я розумію, як багато людей підтримують моє бачення перспектив розвитку майбутньої ОТГ та бажають позитивних змін у своєму житті. Впевнений, що з такою підтримкою, доклавши зусиль, ми разом зробимо успішною нашу велику громаду!
–  Ви, напевно, перша людина, яка поглянула на цю територію комплексно, як один з її можливих майбутніх  керівників. Які проблеми Ви побачили під час цих поїздок самі, та які проблеми озвучували люди під час зустрічей з Вами? Що збираєтесь робити першочергово, які реальні пріоритети?
– Для кожної території у мене вже є окремий план. Але найперше – моя турбота – це дороги. Це те першочергове, що кидається в очі. Так,  за останні роки вони стали кращими. Взірець – дорога на Олександрію. Але є просто жахливі ділянки. Наприклад, 7 кілометрів дороги Михайлівка-Пахарівка. Таке враження, що місцева влада цих людей взагалі забула. І перетворила підвезення дітей на щоденні муки. А як цією дорогою везти хворого, а уявіть собі доїзд швидкої допомоги? Люди також просять навести лад на кам’яній дорозі на Щасливу, Солов’ївку, Тарасово-Шевченкове, Зелений Барвінок, Зелений Гай, Медове та інше. Будемо разом виправляти цю ситуацію. Покращення якості доріг потребують усі населенні пункти майбутньої громади, але впевнений, що першими мають стати саме ці ділянки.
– Якщо Ви згадали про підвезення дітей до школи, логічно було б розпитати Вас про ситуацію з освітою. Які там першочергові завдання?    
– Думаю, всі погодяться, що якісна освіта неможлива в аварійних приміщеннях. Тому – капітальний ремонт опорної школи у Червоній Кам’янці – це питання №1.
Школа в Ульянівці безумовно потребує закінчення утеплення стін, а Олександрівська – чекає реконструкції системи опалення. Є ще одне гостре питання. Для всіх, без винятку, шкіл необхідно провести протипожежну обробку дерев’яних конструкцій та встановити пожежну сигналізацію. Безпека дітей і працівників має бути забезпечена першочергово!
Ремонт класних кімнат, наповнення їх сучасним обладнанням, меблями, наведення ладу у туалетах, як от у Куколівці – це щоденні робочі питання, які вирішуються найлегше, вони неспівставні з капітальним ремонтом. Щоб ви розуміли масштаби запланованих робіт, скажу, що тільки на створення проектно-кошторисної документації по Червонокам’янській школі – треба буде виділити  півтора мільйони гривень. Але ми це обов’язково зробимо, не відкладаючи справу у довгу шухляду.
Олег Волянський (ліворуч) з колективом Червонокам’янського НВО.
 
– Олеже Володимировичу, чи були світлі  моменти у Ваших поїздках, невже все так погано? 
– Найперше, що мене порадувало, це позитивний настрій людей та їх налаштованість на спільну активну діяльність, бажання позитивних змін у своїх селах. Я був приємно вражений сучасним дитячими садочками у Добрій Надії, Щасливій, Ульянівці, їх обладнанням та якістю ремонтів. Це величезний шмат роботи за який треба подякувати людям, що зберегли і примножили цей спадок. Загалом, стан дошкільних закладів кращий, ніж ситуація зі школами, мене це радує. Впевнений, що  штати треба зберігати, а матеріальне становище, за потреби, регулярно покращувати, відповідно до ситуації.
Приємно, що в багатьох селах, зусиллями місцевої влади, вже встановлене вуличне освітлення та нові дорожні знаки. Ми цю роботу обов’язково завершимо.
Діти і молодь на селі – це запорука щасливого майбутнього цих територій. Тож стан Будинків культури та сільських клубів, наявність в них різноманітних спортивних секцій та гуртків за інтересами – це важливий ресурс. Він не тільки доповнює шкільну та дошкільну освіти, але й створює стартові майданчики для молоді у сфері спорту та мистецтва. Подивіться, скільки талановитих дітей з наших сіл, почавши з простого танцювального чи вокального гуртка у клубі чи школі, – тепер здобувають освіту у столичних закладах, та вже професійно виступають на Великій сцені, включаючи Євробачення. Тож у моїх першочергових планах – встановлення опалення у Червонокам’янському БК, капітальний ремонт, включно з опаленням в Ульянівці, закінчення ремонту клубів та системи   опалення у с. Щасливе та с. Олександрівка, та повні капітальні ремонти БК у Куколівці та Дівочому Полі.
– Розкажіть, будь ласка, як виглядає ситуація з медициною на оглянутій Вами території.
– Ситуація доволі строката. Ось, наприклад, у Червоній Кам’янці немає лікаря. Але з’явилася гарна амбулаторія, збудована за державні кошти. Одночасно там закрився цілодобовий стаціонар. Тому його відновлення для громади –   актуальне питання, але пошуки лікаря стають супер-важливим питанням. На зустрічах люди кажуть: «Нам лікаря обіцяли…». Знаєте приказку «Обіцяного 10 років ждуть»? У нас немає цих 10 років. Лікаря треба шукати і знайти самим не тільки для Червоної Кам’янки, а й для Ульянівки та Олександрівки. Тому цим займуся   разом зі своєю командою, і вирішимо це питання так само, як вже зробили це у Попельнастому.
ФАПам в усіх населених пунктах буде надано матеріально-технічне забезпечення та проведений їхній ремонт, як це вже зроблено у Травневому. Там, де відсутні медсестри, наприклад через декретну відпустку, як от у Дівочому Полі,   знайдемо тимчасове кадрове рішення. Не забудемо ми разом з новообраними депутатами і про транспортне забезпечення медичної галузі.
– До речі, про транспорт…
– Так, добре, що нагадали. Ще одна ділянка моєї майбутньої роботи. Під час зустрічей з людьми, з’ясувалося, що не всі перевізники дотримуються  умов Договору. Деякі працюють «по виклику», і не забезпечують регулярний підвіз людей, як от у Тарасівці, Пахарівці, Тарасово-Шевченковому. З цим ми будемо розбиратися і наведемо лад, тобто забезпечимо всім жителям регулярне транспортне сполучення з районним центром.
– Успіх та комфорт громаді не зможе забезпечити  тільки одна людина, голова ОТГ, без підтримки депутатського корпусу. Як Ви бачите цю ділянку своєї роботи?
– Безумовно, майже всі рішення і дії будуть залежати від складу депутатського корпусу та його згуртованості. Зокрема, людей турбує призначення сільських старост. Це питання вирішать на першій сесії вже новообрані депутати. Вони мають бути людьми фаховими, чесними і порядними, які будуть відстоювати інтереси громади і, безумовно, поділяти мою стратегію розвитку всієї ОТГ. Моя мрія – створити дієву команду, яка б щоденно займалася копіткою роботою, а не самопіаром та зведенням рахунків. Тому, звертаючись до виборців, прошу їх бути так само відповідальними. Від того, кого вони оберуть депутатом, напряму залежатиме якість їхнього життя.
Взяти, для прикладу, питання водопостачання. Щоб провести ремонт мережі, треба орієнтуватися у цьому питанні та враховувати одночасно, декілька факторів. Так, це схоже на шахову партію. Дивіться, які маємо позиції… Куколівка та Щасливе – мають комунальні підприємства. У Щасливому вже виготовлений проект на облаштування водопостачання, а в Куколівці труба вже на 80% закладена, але є проблеми з водою в Ульянівці… За що ж братися найперше, куди направляти фінансові ресурси –  потім  все це визначатиме депутатський корпус. А якість депутатського корпусу – визначать виборці.  Сподіваюсь, що визначать правильно.
– Олеже Володимировичу, поставлю Вам гостре питання. Маркером того, що місцева влада не створює корупційних схем – є наявність Генерального плану та проведення інвентаризації земель цієї території. Як Ви до цього ставитесь?
– Простіше б було спитати, що Ви вже зробили… У себе в Попельнастому та Травневому я це питання вирішив, по Долинці роботи тривають. Всі інші села, там де ще немає Генплану та не проведена інвентаризація земель – чекає така ж процедура. Наявність Генерального плану – це розвиток будівництва, прозоре вирішення земельних питань, залучення інвесторів. Натомість відсутність містобудівної документації – гальмує розвиток громад і території. Це також створює передумови для корупції. Достатньо згадати скандали, пов’язані з незаконним житловим будівництвом в багатьох українських містах та селах. Все це створює зайву соціальну напругу в суспільстві,  тому я впевнений, що на місцях не можна нехтувати цією проблемою.
– І наостанок, гостре питання. Як проходить Ваша виборча кампанія? Чи використовують проти Вас так званий «чорний піар»? Як Ви ставитесь до інших кандидатів?
– Так, «чорний піар» використовується. Але я не звертаю на нього уваги, бо регулярно зустрічаюся з людьми, бачу і чую їх, тому впевнений, що вони розрізняють, де правда, а де брехня. У моїй передвиборчій програмі зазначено, що головна цінність для нас – це люди. А думаючих людей – абсолютна більшість! Саме на цих людей я працював і працюю. Щодо інших кандидатів, скажу наступне. Якими б людськими якостями вони не володіли, жоден з них не має досвіду роботи в ОТГ. А він, досвід, здобувається роками.  Впевнений, виборцям потрібна якісна робота і видимі результати, а не експерименти, обіцянки і  очікування.
– Тепер, після зустрічей з людьми одинадцяти  сільських рад, не тільки Ви побачили реальний стан речей на оглянутій Вами території, а й читачі всієї Олександрійщини. Дякуємо Вам за інтерв’ю. Дуже приємно, що масштаби нових завдань та виявлені проблеми не лякають Вас. Бажаємо Вам успіхів у Вашій подальшій роботі на благо людей!
– Щиро дякую!

  Олена ГОРОВА.

 

Читайте також:  Вже відомі прізвища обраних депутатів до Олександрійської міської ради 8 скликання  
Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x