Інформаційний портал

Олександрійщини

Олександрійська районна бібліотека: ліквідувати не можна зберегти

   

Сьогодні, 15 січня, депутати Олександрійської районної ради  підтримали Звернення колективу центральної районної бібліотеки ім. Чижевського  щодо передачі закладу  до комунальної власності Олександрійської міської ради.   Звернення підписала колишня директорка закладу, а нині голова ліквідаційної комісії Надія Чуянова. У самому документі йдеться про те, що  центральна районна бібліотека ім. Чижевського  найстаріша в області. Свою діяльність почала у 1948 році.   І фактично за 72 роки свого існування  зібрала унікальний бібліотечний  фонд, обслуговує майже 5 тисяч читачів, як мешканців району, так і міста. У бібліотеці працюють 14 кваліфікованих бібліотечних працівників, які переймаються питанням збереження закладу та своїх робочих місць.

Виступаючи перед депутатами,  голова районної ради Сергій Ракута, повідомив, що тривають переговори з керівництвом міста Олександрії щодо подальшої долі закладу. Щоб його зберегти і утримувати міська рада має віднайти необхідні кошти, яких  наразі  районна рада та районна адміністрація позбавлені.  Така ситуація склалася внаслідок адміністративно – територіальної реформи, коли ліквідовуються  та реорганізуються райони, а їхні  заклади соціальної сфери мають бути передані у підпорядкування громад, на території яких вони розташовані. Відповідно  – й отримати фінансування з їхніх бюджетів.  У даному випадку районна бібліотека  також опинилася в переліку   об’єктів, які мають отримати нових власників.

У випадку, коли депутати Олександрійської міської ради ухвалять позитивне рішення щодо збереження районної книгозбірні шляхом прийняття її у свою власність, районна державна адміністрація, яка наразі  є  власником установи, скасує своє розпорядження про ліквідацію  бібліотеки, додав перший заступник голови Олександрійської РДА Юрій Коваль.

На захист районної бібліотеки перед депутатським корпусом також виступила  постійна її читачка Аліна Шевченко,  15 – річна  учениця Ізмайлівської школи. Вона закликала депутатів зберегти бібліотеку. У відповідь на її звернення Сергій Ракута повідомив, що лише спільне рішення громад може гарантувати збереження закладу.

Читайте також:  Школярі з шести громад Олександрійщини знайомилися з військовою справою у патріотичному таборі

Насамкінець варто додати, що на утримання районної бібліотеки ім. Чижевського потрібно приблизно 2,5 мільйонів гривень.

Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x