Інформаційний портал

Олександрійщини

Разом творили тридцятирічну історію «Сільського вісника»

Ось і добігає до завершення ще один рік. Незабаром кожен із нас перегорне чергову сторінку життєвого літопису. Для районного часопису «Сільський вісник» 2021 рік був ювілейним — газета відзначила своє тридцятиріччя. Адже саме з 1 січня 1991 року почався новий відлік часу районної газети, як окремого, самостійного видання на теренах Олександрійщини. Саме тоді районна влада вирішила заснувати свою газету. А першим її редактором став Анатолій Надольський. Згодом газету очолив Кузьма Повелько. Деякий час виконувала обов’язки редактора Наталія Лисенко (відповідальна секретарка). З 2011 року головною редакторкою районного часопису «Сільський вісник» стала Ірина Балашова, нині ще й секретарка Олександрійської територіальної організації Національної спілки журналістів України.

     Загалом варто зазначити, що ідея зробити окремим, незалежним виданням районний часопис зумовлена часом. До 1991 року в Олександрії чотири рази на тиждень виходила міськрайонна газета «Ленінський прапор», на сторінках якої висвітлювалося життя та події міського й районного масштабів. Новоутворений у січні 1991 року «Сільський вісник» продовжив славні газетярські традиції на Олександрійщині, але почав спеціалізуватися на сільській тематиці, висвітлювати життя простих трудівників села.
      На той час працювати нашим старшим колегам по перу доводилося в дещо відмінних від нинішніх умовах. Треба віддати належне і згадати про те, що коли у світ вийшли перші номери районної газети «Сільський вісник», то на той час не було ні інтернету, ні комп’ютерів, які значно покращують і полегшують працю нинішнього покоління журналістів (хоча водночас і не сприяють високим тиражам друкованих видань!). Однак, працюючи великим колективом с «Лейкой и блокнотом», наші старші колеги вчасно забезпечували вихід у світ чергового номера газети.
      До складу першого творчого колективу районного часопису «Сільський вісник» увійшли випусковий редактор Н. Лисенко, заступник редактора Р. Новикова (нині, на жаль, покійна), відповідальний секретар В. Гончарюк, фотокореспондент М. Пальчик (нині, на жаль, покійний), завідуючий агропромисловим відділом В. Соколов, завідуюча відділом листів і масової роботи Т. Куц, кореспондент відділу суспільно-політичної роботи С. Щербиненко, секретар-друкарка С. Бабич.
       З плином років оновлювався формат видання, його тематичний контент, верстка. Звісно, змінювалися і трудові колективи та редактори, кожен із яких у всі часи намагався внести в розвиток газети своєрідну родзинку, знайти щось особливе, чим «Сільський вісник» буде суттєво вирізнятися з-поміж інших місцевих видань.
Та час швидкоплинний… У повсякденній цікавій, але напруженій роботі журналістів, непомітно проходили роки плідної роботи творчих колективів. А цього 2021 року нашому колективу пощастило перегорнути 30-ту ювілейну сторінку районного часопису «Сільський вісник». Без сумніву, причетні до творення газети з 30-річною історією не лише ми, теперішні її працівники — головна редакторка Ірина Балашова, відповідальна редакторка Ірина Желєзнякова, журналістка Юлія Пастух, головна бухгалтерка Діна Науменко, а й наші старші колеги по перу, а також дописувачі, читачі, передплатники.
Свого часу власний творчий внесок у розвиток газети зробили ветерани журналістської ниви — Віктор Соколов, Тетяна Куц, Василь Юрченко (якого, на жаль, уже немає серед нас). А також колишня працівниця та заступниця редактора Олена Сторчова; журналістки (колишні працівниці редакції) Наталя Надирлі, Інна Жидулова, Наталя Луценко.
       Мав «Сільський вісник» і когорту активних наших дописувачів, серед яких педагоги, краєзнавці, читачі газети. Серед тих, хто найчастіше останнім часом надсилав нам свої дописи — журналіст Віктор Соколов, краєзнавець Ольга Божко та школярка з Ізмайлівки, молода журналістка Аліна Шевченко.
Проте, починаючи з 2019 року, газета «Сільський вісник» (після роздержавлення засобів масової інформації та виведення зі складу засновників, які раніше надавали фінансову підтримку) почала самостійне життя.
       Робота у такому форматі передбачала не лише забезпечення виплати заробітної плати працівникам редакції, а й оплату комунальних послуг та друк газети, який останнім часом постійно дорожчав. Нелегко довелося працювати журналістам «Сільського вісника» і в період запровадження карантину та пов’язаних із цим обмежень. Змушені були вдатися до жорсткої економії: скоротити розмір заробітної плати і тимчасово зменшити кількість сторінок газети з 8 до 4. Пізніше ситуація дещо стабілізувалася й передплатники знову почали отримувати «Сільський вісник» на 8 сторінках. І ці труднощі можна було б пережити, та цьому завадили нові випробування і ризики. Для нас вони стали обставинами непереборної сили або іншими словами, форс-мажором.
       Восени 2021 року після запровадження майже на всій території Олександрійського району роботи пересувних відділень Укрпошти замість стаціонарних, які до того часу там працювали, почалися перебої з доставкою періодики. З того часу на адресу редакції почали надходити численні скарги та нарікання на незадовільну, як люди наголошували, роботу пошти «на колесах».               Передплатники розповідали про те, що працівники пересувних відділень Укрпошти не забезпечували регулярно доставку газет до їхніх помешкань. У кращому випадку газети все ж таки приходили, але зі значним запізненням і то не завжди. До того ж мали місце і випадки, коли газети клали до поштових скриньок зовсім інших адресатів або по декілька однакових номерів.
       Звичайно, така робота і якість обслуговування Укрпошти спричинила масове обурення серед читачів. І, як наслідок, кількість передплатників на 2022 рік на районний часопис «Сільський вісник» суттєво зменшилася. Зменшення фінансового ресурсу унеможливило функціонування надалі районного часопису. Адже вихід у світ чергового номера газети передбачає оплату друкарських послуг, виплату заробітної плати працівникам, оплату комунальних послуг. А все це значні фінансові витрати.
       Попри реалії сьогодення колектив «Сільського вісника» постійно тримав руку на пульсі, щоб наша читацька аудиторія оперативно дізнавалася зі шпальт газети про події на Олександрійщині, про діяльність органів влади, трудівників села, представників різних професій. Щоб у центрі уваги завжди стояла людина, її радість і біль, тривога і надія. І ми вдячні усім і кожному, хто упродовж цих років залишався нашим шанувальником і з року в рік з-поміж інших видань обирав Олександрійський районний часопис. Знаємо, що для вас саме читання газети, шарудіння паперу й запах свіжої друкарської фарби – це окремий різновид задоволення, який не порівняти ні з чим іншим.
       Проте, як не прикро, але все хороше, як власне і погане, рано чи пізно закінчується. Життя, як відомо, вносить свої корективи. У нашому випадку майбутнє формує діджиталізація та цифровізація. Прогрес не зупинити і на зміну індустріальному суспільству приходить цифрова економіка. Отож, вимушені повідомити вам, шановні читачі, про те, що з 1 січня 2022 року районний часопис припиняє свою діяльність і газета в друкованій версії виходити не буде. Нині ви тримаєте в руках останній передсвятковий примірник «Сільського вісника» № 51 від 23 грудня 2021 року. Втім, є і хороша новина. Усім, хто встиг оформити передплату на наше видання на 2022 рік кошти обов’язково повернуть.
        Друзі, щоб повернути кошти за передплату районного часопису на 2022 рік, після 1 січня нового року зверніться до поштового відділення за місцем свого проживання або до будь-якого відділення Укрпошти м. Олександрії. Із собою візьміть квитанцію про оформлення передплати, паспорт та ідентифікаційний код. Разом із поданими документами також треба написати заяву на ім’я в.о. директора філії АТ КД “Укрпошта” Т.О. Капустіної такого змісту: Прошу повернути мені кошти за передплату районної газети «Сільський вісник», передплатний індекс 61266, у зв’язку з припиненням виходу газети «Сільський вісник» з 1 січня 2022 року. Або ви зможете переоформити передплату на одне з місцевих видань, щоправда, вже з лютого наступного року.

Читайте також:  Розкривали культурний код Олександрійської громади через постать Дмитра Чижевського

Дякуємо за розуміння і просимо вибачення за незручності.

Напередодні Нового 2022 року та Різдва Христового хочемо висловити щиру вдячність усім нашим передплатникам, читачам, дописувачам, представникам влади різних рівнів. Усім тим, хто був поруч, підбадьорював та додавав наснаги для подальшої плідної та творчої праці.

Нехай прийдешній 2022 рік і різдвяні свята — вісники оновлення, віри в диво та здійснення мрій будуть щасливими для кожного, принесуть впевненість у майбутньому, мир, злагоду та спокій, виправдають ваші добрі надії і прагнення, обдарують міцним здоров’ям, щедрою долею, любов’ю та затишком в оселях, принесуть добробут і достаток вашим сім’ям. Веселих та щасливих вам свят!

З повагою редакція районного  часопису «Сільський вісник».
 
Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x