Інформаційний портал

Олександрійщини

РІЗДВО  – свято Любові і Добра

      Уже традиційно у переддень  Новорічних і Різдвяних свят Керуючий Олександрійською єпархією, архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп   зустрівся з журналістами та краєзнавцями міста у приміщенні Єпархіального центру м. Олександрії. У теплій затишній обстановці за  чашкою гарячого запашного чаю говорили про винятковість свята Різдва, його значення, про народні традиції та вірування.Не обійшлося і без філософських роздумів про сенс життя,  виклики сучасності, що стоять перед людством, та шляхи, що ведуть до любові і гармонії.

      Розмірковуючи над вічним  питанням: у чому, власне, місія Різдва, Боголєп підкреслив, що Різдво Христове для християн всього світу – історичний факт.  «Можливо він не так задокументований, як інші історичні події – говорить він. – Насправді, ми не знаємо точної дати і це все дуже відносно. Водночас знаємо, що древня церква, відзначаючи Різдво і Богоявлення, не приділяла цьому  факту особливого значення. Оскільки головною подією є таки Воскресіння.  І лише згодом Різдво стало такою винятковою подією, до якої  людство  має причетність. Бог настільки любить Людину, що приймає нашу тимчасову, немічну і обмежену природу. Ця  подія не просто Вселенського масштабу. Деякі святі отці говорять, що Різдво безумовне, воно вище моменту створення Світу.   Не ялинка, не святковий стіл з 12-ма стравами, що є особливістю національних традицій, створюють Різдво – без цих фольклорних атрибутів Різдво буде. А ось без Христа, без його втілення Різдво не існуватиме.     Це велична подія всього людства.  Уся історія до Різдва це квола спроба людства наблизитися до Бога. І тільки з появою Різдва  починається велика місія спасіння людства.  Спасіння від рабства гріха, від смерті, від безнадії.

Читайте також:  В Олександрії презентували факультативну програму «4 кроки до гендерної рівності»

      У звичайному розуміння Різдво це свято Любові і Добра. Різдво – унікальна можливість нести світло людям. Не чекати що це світло прийде до мене, не вдаватися до зневіри, що я мовляв такий нещасний і безпорадний, а навпаки  подарувати ближнім свою Любов, увагу, турботу. Тим більше, що в сучасному світі так багато зла і непорозуміння», – говорить Боголєп.

      Водночас свято Різдва припадає на період новорічних свят, які, за свідченням лікарів – гінекологів,   формують невтішну статистику небажаних вагітностей, говорить  священнослужитель. У пошуках нового щастя і яскравих емоцій, що є традиційними сенсами для світського суспільства, люди просто відриваються під час новорічних канікул, а потім вирішують  помилки і проблеми, що виникли на ґрунті цих подій. «У всіх абсолютно різне сприйняття Різдва і Різдвяного дива, – говорить Боголєп. –  Для нас передусім Різдво розвернуло хід людської історії, це подія, яку неможливо порівняти з жодною іншою подією.  Головний посил Різдва, як релігійного свята – це   любов Бога до людини. Це символ надії, оптимізму і впевненого погляду у майбутнє. Чого нам усім  так не вистачає, якщо брати до уваги пандемію, політичні, економічні та соціальні виклики», – підкреслив архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп.

      Під час нашої   тривалої розмови  йшлося і про справи буденні Олександрійської єпархії та перспективи її розвитку.  Передусім,  Владика Боголєп нагадав про найпомітніші події, що сталися в їхній спільноті    протягом року. Серед таких назвав приїзд настоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополіта Онуфрія,   канонізацію Олександрійською єпархією п’ятьох святих, серед яких одна сповідниця, та розповів про благодійну діяльність, на яку Олександрійська єпархія витратила торік приблизно 400 тисяч гривень. Всього у 2021 році Українська Православна Церква направила на соціальні програми, за словами Боголєпа, близько 30 млн. гривень.

Читайте також:  Віктор Лозінський – виборцям: «Нічого не обіцяю, але робити буду»

Крім того, Керуючий Олександрійською єпархією відповів на численні питання присутніх журналістів і краєзнавців.

      Насамкінець вітаючи нас і всіх жителів Олександрійщини з новорічно – різдвяними святами, Владика Боголєп побажав ставити перед собою життєві цілі та орієнтири, мати внутрішні мотиви і тоді ніякі хвороби, негаразди і потрясіння   людині не страшні.

      «Можливо, вони й будуть, проте, більш за все,  матимуть зміцнюючий ефект, будуть скоріше  підсилювати життєву позицію, ніж робити її слабкою. Я бажаю усім нам отримати натхненні цілі і бути Людьми у найкращому сенсі цього слова», – підсумував зустріч архієпископ Боголєп.

 

 

 

Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x