Інформаційний портал

Олександрійщини

Розкривали культурний код Олександрійської громади через постать Дмитра Чижевського

    Протягом двох днів 15 та 16 грудня Олександрія зустрічала гостей із Києва та Дніпра. На нашу землю завітали український філософ, доктор філософських наук, доцент Харківського Національного Університету ім. В.Н. Каразіна, співзасновник Центра європейської культури «Данте», ГО «Еммаус», головний редактор академічного журналу ΚΟΙΝΩΝΙΑ Олександр Філоненко,  а також Андрій Мельник, засновник Cowo.guru (Київ), спільноти мислячих людей, співзасновник компанії «Профпереклад», ініціатор проєктів з трансформації громадянського суспільства у різних регіонах України.

Мета візиту дослідження важливої для нашої громади теми “Розкриття культурного коду Олександрійської громади: пошук об’єднавчих символів, ідей та постатей для єднання та формування цілісного світогляду”. Відкриття культурного коду відбулося через постать нашого відомого земляка, олександрійця, філософа Дмитра Чижевського. 

Передувало проведенню самої лекції  ознайомлення гостей з його культурним потенціалом Олександрії.  Для цього організатори найперше – познайомили учасників заходу з історією нашого міста, показали цікаві історичні та архітектурні перлини Олександрії, а також пам’ятні місця. Однак, зробити намагалися це через призму образів тих видатних людей, які раніше жили та працювали в Олександрії. І, звичайно, Дмитро Чижевський став головним фігурантом. 

Також гості відвідали ПК “Світлопільський”, музей театру та познайомилися із хореографічними гуртками. Крім того, делегація побувала у реконструйованому парку Шевченка, Будинку футболу, у музейному центрі та інших видатних місцях Олександрії. Загалом, дводенний захід передбачав публічну інтерактив-лекцію, обмін думками, а також дискусію щодо перспектив розвитку громади та формування її культурної ідентичності. 

-Цей захід ми, представники “Олександрійського громадського простору КУБ “Культура. Урбаністика. Бізнес”, проводимо спільно з Олександрійською міською радою за підтримки міського голови Сергія Кузьменка. Раніше ми вже пропонували олександрійцям різноманітні заходи, які пов’язані з трансформацією культурного середовища. Це спроба наблизити надбання, які є у нашому місті, до тих, що є у Дніпрі, Києві, а також до інших міст та громад, які є навколо. Все це робиться для того, щоб зібрати ресурси, в тому числі культурні й економічні. Окрім цього ми також прагнемо налагодити соціальні зв’язки, для того, щоб Олександрія дійсно отримала новий подих, новий розвиток. У цьому нам допомагають експерти – люди, які на цьому розуміються та мають гарну академічну базу і займаються схожими проєктами в інших містах України, де ці проєкти вже визнані успішними, – зауважив співзасновник Олександрійського громадського простору КУБ Віктор Голобородько.  

Коментуючи враження від поїздки до Олександрії, Олександр Філоненко зазначив: 

-Олександрія – не лише шахтарське місто, а це місто, яке повертається до своїх традицій. Ми намагалися відшукати та з’ясувати, яким чином самі громадяни впливають на міське середовище, формують культурні та освітні інституції. Я вважаю, що саме через них Олександрія і буде привертати увагу жителів інших міст, які захочуть відвідати це місто, пізнати його потаємні куточки, – сказав Олександр Філоненко. 

У свою чергу, виступаючи  перед учасниками зібрання на лекції, яка проходила у Палаці урочистих подій, Андрій Мельник запропонував подивитися на Олександрію як на світ видимого і невидимого. Де видиме – те, що хочеться змінити, а невидиме – традиції, культура, ідеї. 

Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА. 

Читайте також:  В Олександрії презентували факультативну програму «4 кроки до гендерної рівності»
Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x