Інформаційний портал

Олександрійщини

Східний танець: чим корисний для наших жінок?

   Східний танець або як його ще часто називають – «танець живота» – є одним із найдавніших і найзагадковіших видів танцювального мистецтва. Сам східний танець та його історія оповиті загадками і таємницями, тож викликають неабиякий інтерес і у людей, які малознайомі зі східною культурою.
 Значної популярності в останні десятиліття цей вид мистецтва набув і в нашій країні, відкрилися багато шкіл та клубів східного танцю, де займаються як маленькі дівчатка, так і дорослі жінки. Чому ж східний танець до вподоби українським жінкам? Яка його користь для жіночого організму?

      На ці питання відповідає людина, яка знається на східному танці, адже свої знання здобувала у єгипетських майстрів – першоджерел східної культури.
Світлана Богданович – танцівниця з 16-річним стажем і безліччю нагород. На сьогодні вона не тільки викладачка зі східного танцю та керівниця олександрійського клубу «Нурія», а й президент Кіровоградського обласного відділення Української асоціації виконавців східного танцю (УАВСТ), ліцензована суддя вищої міжнародної категорії та організаторка всеукраїнських і міжнародних конкурсів зі східних танців в Олександрії.


      Пані Світлано, як ви вважаєте, чому східні танці набули популярності серед українських жінок і чому їм варто цим займатися?


Українські жінки набагато ближчі до східних танців, ніж, наприклад, білоруські чи прибалтійські жінки. У нас, мабуть, це закладено в крові. Будь-яка наша жінка, якщо їй показати техніку і навчити діставати з себе її жіночність, станцює східний танець. Це пов’язано, напевно, з нашою історією, адже колись ми «перетиналися» з турками, у нас завжди жили роми, які були кочовими і переносили культури різних народів. До того ж, мені здається, українські жінки більше закомплексовані і завантажені роботою, тому що українська жінка звикла брати на себе все! Коли наші жінки приходять до мене на заняття, то плечі у них виглядають так, ніби на них лежить весь вантаж всесвіту. Коли ми починаємо танцювати, надягаємо яскравий костюм, дивимося на себе в дзеркало, в нас раптом прокидається королева, богиня, і тоді хочеться залишити позаду весь вантаж проблем і просто почати дарувати себе людям, своїм близьким або навіть просто самій собі.

Читайте також:  Ігор Бульба: “Життя диктує нові правила та ставить перед нами чергові виклики, на які ми повинні навчитися оперативно реагувати”


     Як впливають заняття східними танцями на психічний та емоційний стан жінки, на її самооцінку?


     Цей танець змінює жіночу долю на краще. Таких історій у моїй практиці чимало. Адже багато проблем у нашому житті мають психологічний характер, а тому вимагають докорінно змінити своє ставлення до себе й оточуючих. І східний танець допомагає змінити наш внутрішній світ, вносить в нього свободу, впевненість у власних силах. Дуже важливо, що занурившись у східні ритми, ви навчитеся відчувати своє тіло і полюбите його таким, яке воно є.


      Мабуть, недарма східні жінки з давніх часів практикують цей вид мистецтва. Чим корисний східний танець для фізичного здоров’я жінки?


     Рівень фізичного навантаження під час занять арабським танцем ідеальний для жіночого організму. Специфічні рухи стегон, плечей, рук і живота дозволяють сформувати тонку талію, пружні, високі груди, пластичні сильні руки, а також жіночний живіт. Уже через кілька місяців занять м’язи і зв’язки стають еластичнішими, формуючи гнучке пружне тіло. Дуже корисні ці заняття для м’язів спини, адже вони утворюють каркас для хребта, який підтримує його в правильному положенні. Завдяки цьому формується правильна постава, яка є важливим фактором жіночої привабливості. І найголовніше – регулярні заняття східними танцями стимулюють активний розвиток внутрішніх м’язів малого таза, що сприяє незгасній жіночій сексуальності. Всі рухи і сама техніка танцю – це той комплекс вправ, який з давніх часів з раннього дитинства ненав’язливо, естетично грамотно готував східних жінок до їхнього головного призначення – материнства. Оскільки танцювальні рухи укріплюють і тонізують м’язи, тим самим полегшуються пологи і організм швидше відновлюється після них. Тисячолітній досвід показує, що східний танець допомагає стати здоровою матір’ю, але, звичайно, це не панацея.


Ви 12 років викладаєте східні танці. І ваші учениці, напевно, розповідають, чому приходять на заняття?


Більшість жінок приходить на заняття зі східних танців спочатку просто для себе, для свого задоволення або для здоров’я. Але минає час, вони вчаться, я їжджу на різні конкурси та фестивалі, і дівчата починають теж заряджатися цією енергетикою, коли хочеться вже показати себе, подивитися на інших. У них пробуджується дух змагань. Тож часто жінки починають танцювати для задоволення, а згодом переходять у групу дівчат, які виступають. Бо де ж іще нашій сучасній жінці випадає можливість засяяти на сцені? Бажання продемонструвати себе гарну у жінок є, тільки воно десь глибоко заховане і їм ніде себе показати, а східні танці якраз дають таку можливість.

Читайте також:  Галина та Петро Рудики побралися у травні. Попри прикмети - разом понад 55 років


Зазвичай східні танцівниці виступають у відкритих нарядах. Чи є це обов’язковою умовою?


     Звичайно, ні. З самого початку, коли жінки тільки почали виступати на публіці, вони були всі в закритих костюмах. Це були вбрання дуже схожі на наші сучасні вечірні сукні, які йшли по фігурі аж до самої підлоги. Прикрашається пояс, ліф і в такій сукні можна виступати в будь-якому стилі східного танцю. Є такі народні, фольклорні стилі, як Саїді, Халіджі, де ви і не зможете одягнути відкритий костюм там передбачається тільки закритий, бо народ раніше танцював саме у закритих костюмах. Це такі вбрання, як галабея, абая та ін. Також для виступів використовуються різноманітні сітки-боді, в яких тіло закрите, але зберігається жіночий стан.


      Про користь східних танців для жіночого здоров’я ми з вами поговорили, а чи є якісь протипокази для занять?
     Так, є й протипоказання. Це важкі травми хребта, запальні процеси органів малого таза, ішемічна хвороба серця, остеохондроз 3-го ступеня, коксартроз (остеоартроз тазостегнових суглобів) 3-го ступеня, вада серця, епілепсія і ряд інших захворювань. Тому всі учасниці заповнюють анкети, в яких є питання і про порушення в організмі. У будь-якому випадку, якщо є певні захворювання, перед початком занять краще проконсультуватися з лікарем.


    В якому віці, на вашу думку, краще розпочинати займатися східними танцями?


Моя думка, що починати займатися східними танцями краще після 10 років – особисто мені з такими дівчатами простіше працювати. Але найбільше я люблю працювати з дорослими жінками. Я й сама почала танцювати в 38 років. Якщо у дітей ще все попереду, то наші жінки часто ставлять на собі хрест. І коли жінка приходить до мене згорблена, зі згаслими очима, втомлена від побуту, від роботи, і не бачить ніякої перспективи, а потім починає діставати з себе справжню жінку і перетворюється як лялечка в метелика – це неймовірно! Я люблю спостерігати за тим, як жінка розквітає. Це надихає!    

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x