Інформаційний портал

Олександрійщини

Стало відомо, чому у Приютівської ОТГ “анексували” села і що буде далі

Громади мають бути спроможними з точки зору сьогоднішнього дня, сьогоднішньої економіки та викликів, яке диктує життя,  вважає Вячеслав Негода, заступник Міністра розвитку  громад та територій.  За його словами, станом на сьогодні є спеціальна методика щодо  оцінки цієї спроможності,   відповідно визначаються й параметри і межі громад.   

Про це йшлося під час онлайн прес-конференції «Місцеве самоврядування та організація влади: «геолокація реформи», організатором якої виступив «Український кризовий медіа – центр»

Відповідаючи на питання журналістів, Негода зазначив, що до грудня 2019 року об’єднані громади утворювалися в Україні на засадах добровільності та у відповідності до одного з двох критеріїв – або з урахуванням Перспективного плану, або  на підставі вільного об’єднання.  І чимало громад утворилися абсолютно вільно, інколи без дотримання  параметрів та методики спроможності. Тому  вже згодом розпочався процес внесення змін до Перспективних планів.  

Саме таких змін зазнав Перспективний план утворення ОТГ Кіровоградщини, згідно з яким Приютівська ОТГ втрачає, а місто Олександрія отримує   у межах своєї громади 8 сіл Олександрійського району.

Чому так? І чи врахують ініціатори такої ідеї незгоду керівництва Приютівської ОТГ?

На це питання журналіста «Сільського вісника»  відповів  Віталій Безгін – народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно – територіального устрою.

Він підкреслив, що позиція ініціаторів змін до Перспективного плану Кіровоградщини – консолідована. Таке рішення підтримали як урядовці так, і парламентарі профільного комітету. Тим більше, точкові зміни щодо Приютівської ОТГ –  абсолютно правильні,  бо ця громада практично брала у кільце місто Олександрію, що згідно з методикою утворення ОТГ – неприпустимо.

 Отож, мета таких змін у тому, щоб територія Олександрійської міської об’єднаної громади не розривалася,  доповнив парламентаря урядовець В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, раніше свою незгоду з Постановою Кабміну щодо переформатування Приютівської ОТГ висловив її очільник Андрій Коломійцев.   

А голова Попельнастівської об’єднаної громади Олег Волянський, щоб забезпечити існування своєї ОТГ, звертатиметься до суду.   

Читайте також:  Колекція настінних годинників Людмили Якимчук — родзинка Добронадіївської книгозбірні
Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x