Інформаційний портал

Олександрійщини

Тетяна Бессараб: об’єднання Червоної Кам’янки із Попельнастим –  неминуче 

Вже десять років як Тетяна Олександрівна Бессараб обіймає посаду Червонокам’янського сільського голови. З чого починала свою діяльність на посаді, з якими труднощами довелося зіткнутися у роботі, та яка доля очікує Червонокам’янську сільську раду, враховуючи процес децентралізації,  – вона розповіла на сторінках “Сільського вісника”.

-До складу нашої сільської ради входить два населені пункти: Червона Кам’янка та Ялинівка. Вперше мене обрали очільником села у 2010 році. На балансі сільської ради знаходилися дитсадок “Малятко” та будинок культури. Вони потребували ремонту, тож з приведення їх у відповідність розпочалася робота. Найперше, на території дитсадка було облаштовано свердловину та підвели воду всередину приміщення, адже до цього працівникам дошкільного закладу доводилося відрами носити воду із криниці, що розташована на сусідній вулиці. Далі почали облаштовувати внутрішні туалети. Поступово проводили й заміну вікон, дверей, перекриття даху, ремонт кімнат та їдальні, встановили огорожу.  Крім ремонтів, були закуплені нові меблі для ДНЗ “Малятко” і щороку із бюджету сільської ради спрямовувалися значні кошти на поліпшення умов перебування дітей у дитсадку.  Коли я тільки прийшла працювати, то у дитсадку діяло дві різновікові групи, які не задовольняли всієї потреби батьків у відвідуванні їхніми дітьми дитсадка. Тому невдовзі була відкрита ще одна група в ДНЗ “Малятко”.
Не менше уваги приділялося і ремонту будинку культури. Було перекрито дах, відремонтували всі внутрішні кімнати (крім зали), провели повну заміну вікон, дверей. Також встановили нові вікна, але частково, у бібліотеці, що знаходиться на другому поверсі в будинку культури. Звісно, поза увагою не залишалася і місцева школа. Із бюджету щороку надавалася фінансова підтримка даному закладу освіти.

-Тетяно Олександрівно, чи намагалися Ви, крім місцевого бюджету, залучити на свою територію додаткові фінансові ресурси?

У 2015 році  три сільські ради в районі були допущені до участі в конкурсі Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і в співпраці з ними успішно завершили мікропроєкт «Покращення амбулаторії в с.Червона Кам’янка. Капітальний ремонт даху». На рахунок громадської організації надійшли грантові кошти- 10тисяч доларів. Оскільки, реалізація Проєкту передбачала співфінансування, то крім вищезазначеної суми  сільська рада виділила 380 тис. грн, 20 тис. грн було спрямовано із районного бюджету та близько 32 тис.грн. зібрали місцеві жителі.  За всі ці кошти  було проведено заміну даху на місцевій лікарні. На жаль, в 2019 році лікарню закрили, в зв’язку з медичною реформою.  Приміщення лікарні сільська рада взяла на баланс.
Сьогодні із бюджету Червонокам’янської сільської ради  спрямовуються кошти на утримання та обслуговування ФАПу в Ялинівці.
У поточному році  доводиться за кошти сільської ради утримувати заклади освіти та культури, адже через карантин районний бюджет недоотримав значну суму коштів, що унеможливило перерахунок до сільського бюджету відповідної субвенції.
В центрі села було облаштовано дитячий майданчик за кошти бюджету та спонсорів, а в 2019 році активістами села було встановлено огорожу (за кошти громади).

-Чи є на території Червонокам’янської сільської ради комунальне підприємство і, що входить у сферу його обслуговування?

-Сільська рада не має власного комунального підприємства, тому прибирання території лежить на сільській раді, підприємцях та жителях села. Крім того, кожного року ми укладаємо угоду із центром зайнятості та залучаємо на свою територію на громадські роботи одного робітника, який працює з квітня по листопад. В її обов’язки входить прибирання центральної частини села, території братських могил, кладовищ і тому подібне. У такий спосіб ми компенсуємо відсутність на території комунального підприємства.
    Кожного року із бюджету сільської ради направляються кошти на ремонт та благоустрій братських могил.
   Багато років тому на вуличних зібраннях було введено самооподаткування, раз у рік по 15 гривень із кожного домоволодіння та спрямовування цих коштів на поліпшення благоустрою села. За ці кошти придбали 2 бензопили, бензокосилку та закупляються необхідні розхідні матеріали до них. Намагаємося власними зусиллями дбати про поліпшення благоустрою території сільської ради. Неодноразово організовували толоки. Якось місцевий підприємець Олег Чередніченко привіз нам саджанці берізок які громадою були висаджені на території села, але деякі саджанці повиривали самі місцеві жителі, інші дерева не прийнялися. Та на цьому роботи з благоустрою не завершилися. Згодом школярі у місцевому парку та за будинком культури  висадили 300 дубків, але прижилося з них дуже мало.
Чільну увагу приділяється і вуличному освітленню, але, на жаль, протягом останніх 3-4 років через брак коштів наша сільська рада змушена призупинити роботи у даному напрямку. На сьогодні лише одна проєктно-кошторисна документація коштує дуже дорого. Отож,  намагаємося утримувати існуючі світлоточки – закупляти для них  лампи, світильники та проводити їхню заміну, коли вони виходять з ладу.

-Дехто з  місцевих жителів переконаний, що начебто Ви не інформували їх про необхідність створення об’єднаної територіальної громади. Чи проводилася Вами відповідна інформаційна та роз’яснювальна робота?

У 2015 році на сесії сільської ради спільно з депутатами ми прийняли рішення про створення Червонокам’янської об’єднаної територіальної громади (з адмінцентром у Червоній Кам’янці) і направили листи сусідським сільським радам з пропозицією об’єднання. Далі цей процес призупинився, адже реформа децентралізації була ще не вивчена до кінця. У цьому році на сесії сільської ради ми прийняли повторне рішення про об’єднання і теж направили листи своїм колегам. На що отримали позитивну відповідь.
Не одноразово сільські голови зустрічалася з  колишнім першим заступником голови облдержадміністрації Сергієм Коваленком стосовно створення ОТГ. Тоді був розроблений перспективний план, згідно з яким Червона Кам’янка була центром Червонокам’янської об’єднаної територіальної громади, і до її складу входили навколишні села.  Але 12 червня поточного року Кабмін приймає рішення, яким Червона Кам’янка разом із Дівочепільською, Добронадіївською, Куколівською, Михайлівською, Олександрівською, Улянівською, Щасливською сільськими радами приєднується до складу вже існуючої Попельнастівської громади. Всі ми були не згодні з таким рішенням, тож зверталися у письмовій формі до президента, облдержадміністрації, Кабінету Міністрів, Верховної Ради з вимогою залишити Червонокам’янську ОТГ без змін. Але нічого вдіяти нам не вдалося.
 У жовтні цього року відбудуться вибори й об’єднання, напевно, неминуче. Зважаючи на таку ситуацію, нам усім залишалося одне – відкинути амбіції та окреслити можливі шляхи розвитку майбутньої громади.
Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.
Підписатися
Повідомлення
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x